şükela:  tümü | bugün soru sor
1468 entry daha
  • en son haftalık gündem değerlendirmesi yayınında murat gamsız “evet levet abi de bizd ordan video gönderir artık” minvalinde soru\isteğine levent abi “ya bilmiyorum ki nasıl olur orda internet fln?” gibi bişey söyledi. ya ne demek nasıl olur levent abi? mevcut hattının günlük yurtdışında internet kullanım paketini geçtim, alırsın ordan geçici bir hat girersin internete upload edersin. millet cayır cayır video çekiyor bizim sevdiğimiz levent abi bilmiyorum masraf olur diye mi korkuyor yoksa üşeniyor mu? ben hayatıma böyle saçmalık görmedim. kapatın abi dükkanı o zaman bu kadar üşenecekseniz.
  • teknoseyiri ben de severim fakat bir üstteki entery ' nin değindiği gibi levent pekcan'nın saçma sapan argümanlarla yayın yapmamayı realize etmeye çalışması komik oluyor. kendisi bunu bir tatil havasında yaşamak istiyor anlaşılan.

kendisinin twitter hesabını takip ederseniz bazı şeyler kafanızda daha net oluşmaya başlayacaktır ve neden tatil havasında geçirmek isteyebileceğini görebilir hale geleceksinizdir.
  • hamdolsun! yıllardır gittikleri fuarlardan "anlık içerik paylaşmama, daha sonra ülkeye dönünce toplu olarak değerlendirme" kabızlığından 2019da da vazgeçmiyorlar.

keşke bu tip fuarlara ve firma lansmanlarına can veya hamdi abi gitse. hatta yeni editör umut bile daha mantıklı. belki onlar takipçilerini adam yerine koyupta gittikleri yerlerde gördükleriyle ilgili anlık içerik paylaşırlar.

adam ces fuarına gitmiş ama editörü olduğu siteye bırak video atmayı 2 satır yazı yazmaktan çekiniyor. teknoseyir sosyalede bunları yazınca "twitterda arada yazıyor" diye savunuluyor. arkadaş bu adam twitterdamı editörlük yapıyor? donanımhaberde erdi özüağın fuarda koşturmaktan ve video çekmekten sesi kısılmış ama adam kan ter içinde cayır cayır fuar ürünlerinin videolarını paylaşıyor. levent pekcanda twitterdan kıvrılan tvleri gördünmü diyen bir takipçisine fuarda herşeye yetişemediğini söylemiş. aferin siz yetişemeyin zaten. haftaya yarım saatlik bir fuar değerlendirme videosu çekip "plus alın plus alın döner ekmek yiyoruz" mottosuna devam edin.

bir şu erdi özüağa bakın adam nasıl kendini paralıyor: https://youtu.be/todrui1kbdq?t=603

birde fuara giden levent pekcana bakın: https://twitter.com/…ntp/status/1082819297439830016
  • editörlerinde nedense silah zoruyla video çektiriliyormuş gibi bir tavır var. eğer öyle bir şey varsa videolarda kaş göz edin biz anlayıp polisi ararız. *

yukarıda dendiği gibi sonra para kazanamıyoruz para verip plus alın derler. siz video çekin hakkını verin bizde plus üyelik alırız dert değil.
  • (bkz: no country for old men)

genç editörlerin olduğu bir çok teknoloji kanalı var youtube da, onları takip etmek çok daha mantıklı geliyor bana. bu iş biraz heyecan ve enerji işidir.

yani şimdi bu kanalın editör abileri kusura bakmasınlar, gerçekten işinin ehli insan olabilirler fakat artık zaman o zaman değil. günden güne değişen teknolojiyi, bu değişime ayak uydurabilen, o hıza erişebilen, yetebilen insanlar ile takip etmek gerekir.
  • sorunun kaynağını açıklayayım...

koskoca fuarda 10-15 tane ürün için birkaç dakikalık videolar çekmek, üstüne de 3-5 kelime laf etmek asla zor bir şey değil...

bunun yaşla, dinamik olmakla, erdi özüağ gibi cevval olmakla falan alakası yok. olay tamamen istemek, tüketicinin(izleyicinin) taleplerini analiz edip, bu talepleri karşılamakla alaklı...

şimdi siz burada yazdığınız eleştirilerinizi levent abi'ye iletseniz, size şu şekilde yanıt verecektir: "ama orda çok gürültü vardı, insan kaynıyordu orası, ben orda daha kendimi bile duyamıyordum, biz o şekil özensiz içerik yapmıyoruz, biz farklıyız" vs vs.

"ya sen yap yine de... bu işler artık böyle, seyirci bunu istiyor levent abi!" diye diretirseniz de: "arkadaşım türkiye'de ilk pc toplama videosunu ben çektim, 25 senedir bu işi yapıyorum, ben youtuber değilim, benim presiplerim..." falan filan diye en sevilen hit şarkısını söylemeye başlayarak, kibarca o'na işini öğretmemenizi isteyecektir.

yani özet olarak; yapamamak değil, özellikle, ısrarla ve inatla yapmamak onlarınkisi... genellikle veteranlarda görülen: "doğrusunu her zaman ben bilirim" kafası yani...
  • hitap ettikleri kesim, telefonla çekilmiş, arka plan sesinden ne konuşulduğu anlaşılmayan, ürünün tasarımcısının değil pazarlamacısının verdiği bilgileri aktaran 3-5 dakikalık videolar bekleyen insanlar olmadığı için boşuna bunlara zaman ve efor harcamamasıyla taktir ettiğim kanal.

beklentiniz buysa, ana akım gazetelerin teknoloji eklerinden, uyduruk youtube kanallarına kadar envai çeşit seçenek zaten var.

teknoseyir izleyicisinin beklentisi, teknoloji konusunda gerçekten bilgi birikimi olan insanların, bu yeniliklerin pratikte hayatımıza nasıl yansıyacağına dair yorumları. bunu hakkıyla yapabilen ve bilinçli tüketicinin satın alma kararını etkileyebilen başka bir yayın yok ne yazık ki.
  • "teknoseyir izleyicisinin beklentisini şudur" diye konuşabilmek için teknoseyir izleyicileri tarafından "basın sözcüsü" seçilmek ve görevlendirilmek gerekir. ben öyle bir seçim ve görevlendirme yapıldığını hiç hatırlamıyorum nedense? ayrıca allah'a şükür kendi beklentimi kendim ifade edebilirim.

yukarıda eleştiri yapan bir sürü adam teknoseyir izleyicisi, ben de 7 yıldır teknoseyir izleyicisiyim ve bu 15-20 gün gecikmeli bu yayın şeklini onaylamıyorum. diğer kanalların izleyicileri de bunu talep etmiyorlar herhalde ki, o kanallar da böyle gecikmeli şekilde yayın yapmıyorlar. zaten levent abi türkiye'ye dönecek de, videosunu çekecek de, montajını yapacak da, videoyu yayına sokacak da falan derken bu fuar herkesin gündeminden çıkmış olacak... her sene aynı hikaye...

onun için geçelim bu işleri... konuşacaksak, sadece kendi adımıza konuşalım lütfen.
  • fuarlardan amele gibi video göndermeyerek harika bir işe imza atan kaliteli oluşum.

zaten hemen her sitede olan üç beş abidik gubidik gelişmeyi ergence paylaşınca süper şeyler olmuyor.

gittikleri yol doğru olandır.
  • 2-3 gün önce ipad pro 11 inç incelemesi yüklemişler, merak edip izlemek istedim, 15 dk sonra dayanamayıp kapattım. murat gamsız' ın triplerinden kusacaktım az kalsın. ınanılır gibi değiller.
63 entry daha