• kaliteli içerikler ve videolar yapan sitedir. fakat videoları geç gelmekte.
  • teknoloji ve oyun haberleri için takip ettiklerim arasında yer alan youtube kanalı. gündem değerlendirmeleri ölü gibidir. zinde tutacak algoritmaları yoktur.
  • -teknoseyirden levent pekcan ve gelecek bilimde kanalından cevdet acarsoy'un teknoloji üzerine sohbeti birinci bölüm , ikinci bölüm

-teknoloji ve bilim notları 2020 yılı 19.bölüm link.
  • ufacık da olsa destek verdiğim, severek takip ettiğim teknoloji kanalı. itiraf etmeliyim kendilerinden mesut çevik sayesinde haberim oldu. yamulmuyorsam 2 yıl kadar önce, mesut çevikbir videosunda teknoseyir ofisini ziyaret etti ve ben kanala abone oldum. 2 ay kadar önce de katıldım. haftalık gündem değerlendirmesi gibi türkçe bir program yok youtubeda, varsa da ben bilmiyorum. adamlar her hafta sektirmeden içerik üretiyorlar. şu karantina dönemlerinde de karantina muhabbetleri adlı düzenli yayınlara başladılar. mesut çevik ve enis kirazoğlu'nun hazırladığı 2si1 eğlenceli geçiyordu, ancak haftalık gündem değerlendirmesi benim istediğim tarzda. özellikle youtube premium aboneliğimden sonra her hafta hiç kaçırmadan akıllı televizyonumun karşısına geçip izliyorum.

levent pekcan'ın anti-apple tavırları beni gülümsetiyor. yani çok da şey etmemek lazım. bu özel konu dışında yaptığı yorumları değerlendirmeleri kısacası ürettikleri içeriği beğeniyorum.
  • karantina günlerinde yapmış oldukları uzun yayınlarda evde bulunma sürecini çekilir kıldıkları için teşekkür ediyorum kendilerine. ufak da olsa maddi destek verininiz, verdiriniz. yoksa piyasadaki düşük profili youtuberların kucağına düşersiniz. bi tanesi boş boş dolanıyor kendi başlığında mesela. allah muhafaza.
  • levent pekcan ve murat gamsız'ın taşıdıkları oluşum. bu oluşumun kökleri darkhardware ve pclabs'a uzanır. dhw, pclabs ve hardwaremania türkiye'de hardware-teknoloji forumlarının ve komunitelerinin başlangıcını oluşturmuştur.

levent pekcan itü elektrik mühendisliğinde okumuş (bitirmese de) mühendis zihniyetli bir adamdır. bu zihniyet de apple'ın control freak tavrına gıcık olur. evet bazen insan it just works istiyor ama otonomi de istiyor. örneğin apple saçma sapan bir ssd formatı kullandığı için ssd upgrade'i yaparken adaptör gerekiyor. zihniyet farkı var.

bir apple kullanıcısı olarak levent pekcan'ı anlıyorum diyeyim.
  • ssd bitti. *

tanım : son canlı yayını şakalı komikli geçen teknoloji kanalı.
  • levent pekcanin kullandigi logitech marka webcam sik sik donuyor, arada bir goruntusu bozuluyor hatta bazen komple kopuyor. acaba yayin yapilan bilgisayar mi kaldiramiyor kamerayi? kamera gercekten logitechin en ust segment kamerasi bu tarz sikintilar yasatmasi ilginc.
  • teknoloji medyası çöplüğünde işin hakkını vererek yapan tek platform burası. hem ehil kişiler, hem tık kazanmak yerine yaptıkları işe bir ağırlık vererek yapıyorlar. en önemlisi de inceleme adı altında reklam çekmemeleri, reklam yapacakları zaman videonun başından uyarmaları. bakın bu etik yaklaşım hiç bir yerde kalmadı. istisnasız diğerlerinin uğraşı üç kağıt, kalitesiz şebeklik, dolandırıcılık. geçen adı lazım değil popüler bir sitede bir laptop için "kullanıcı gizliliğine önem verildiği için tn panel tercih edilmiş" lafını duyduktan sonra teknoseyir'den başka yerden bilgi almamaya karar verdim. kıyas yapınca shiftdelete, donanımhaber, webtekno vs. hepsi çoluk çocuk bunların.
  • sunucularından levent pekcanın haftalık gündemde kamerasından değil upload sıkıntısı (turkcell superboxl) nedeniyle görüntüsünün zaman zaman donduğu teknoloji bilgi sitesidir. *
hesabın var mı? giriş yap