• 1500'lerde floransa' da dünyaya gelmek isterdim.
  • 2000, isviçre.

ne yapacan la 1500'de. adamı keserler kamil keserler. hiçbir şey olmazsan veba oluyorsun.

imla: edit.

pandemi zamanından edit: biraz daha geri götüreceğim tarihi. 1990 diyeceğim. hem teknolojinin evrimine aklımın erdiği bir zamanda olurum. hem de 2020 geldiğinde işimiz gücümüz yerinde olur. perişanlık çekmeyiz.
  • 1890'larda anadolu. belki askeri okullar. ateşten gömleği giyme şerefi. atatürk'ün gerçek askeri olabilme şerefi. sonrasında onurlu bir cumhuriyetin onurlu bir vatandaşı olmak. tam bağımsız bir ülke için ilim, bilim öğrenmek. hayatımda bir kere olsun kurtuluş savaşını görmüş insanlarla 'mustafa kemal'e' diye kadeh kaldırmak.
  • insanlığın başladığı gün doğmak isterdim
  • 1400 lerin sonu,iskoçya( tercihen edinburgh)
  • hiçbir fikrim yok ama olsek de kurtulsak diyeceğimiz kesin !her devrin kendine has sorunları vardır diye düşünüyorum zira bu dünya hiçbir zaman cennet değil idi .insanin olduğu yer ne zaman cennet olmustur ki!o değil de mars’ta hayat var diyolla .”bilemiyorum altan “
  • 1999 yılı.

italya
    isveç
    kanada

bunlardan biri olabilir.
  • 1071 malazgirt

alparslan komutanım bu coğrafya asırlar boyu iflamızı düdükleyecek gel biz orta asya bozkırlarına dönelim kımız içer kopuz çalarız. tamam belki avrupai bir geleceğimiz olmaz ama en azından minimum asimile ile kültürümüzü yaşar ve de yaşatırız, araplarla da ilişiğimiz filan kalmaz hem büyük küçük ne kadar selçuklu varsa bu çevrede toplayalım basalım gidelim. çinlilere komşu olalım kafa çalışıyor teknolojide zirveye oynar bunlar torun torba rahat eder. he ne diyon? tabi bunları yeni doğmuş halimle söyleyebilirsem mesih zannedip döner amk. neyse anadolu türkiyedir ve
    ilelebet öyle kalacaktır..
  • 1980 turkiye. tabi su anki olacak gelismelerin hepsini bilerek. her krizden once dolar alirdim. 2002 den sonra da sktr olup giderdm sadece tatil icin gelirdim.
  • m.ö. 3 türkiye veya yunanistan
hesabın var mı? giriş yap