şükela:  tümü | bugün
 • bir nevi makina mühendisliği...en az makina mühendisleri kadar bu işlerden anlıyolar. aslında tekstil makinaları mühendisliği şeklinde geçer.
 • accayip gaz verilmis bir bolum, ilk zamanlarda endustri muhendisliginden bile yuksekti puani, hatta bi arkadasim ilk tercihine yazip dunya puanla girip bitirdi, simdi de bi tekstil firmasinda musteri temsilcisi olarak calisiyor, kafasini taslara vuruyor, o kadar dedik illa tekstil firmasinda calismak zorunda deilain die ama dinletemedik
 • tekstil mühendisliği türkiye'de ilk kez alman desteğiyle ege üniversitesinde kurulmuştur.
 • en sağlam tekstil mühendisleri ege üniversitesinden çıkardı bir dönem. o dönem uludağ, ege ve istanbul üniversitelerinde vardı tekstil mühendisliği bölümü. şimdi 14 üniversiteden mezunları çıkabiliyor. ama ne kadar tekstil mühendisi olabildikleri şüpheldir.
  paramı kazandığım mesleğimdir aynı zamanda.
 • bir donem elbise tasarlayacagini, model cizecegini sananlarin gittigi bir bolumdu bu. umarim artik oyle degildir.
 • denizli, kahramanmaraş gibi tekstil sektörünün gelişme eğiliminde olduğu bölgelerde rağbet gören bir bölüm olmuştur.
 • uludag universitesi tekstil muhendisligi bolumunde kendi alanlarinda gercekten uzmanlasmis insanlar ders vermekte. ormecilik, dokumacilik ve iplik uretimi hakkinda birseyler ogrenmemeniz imkansiz ki en temel derslerdir bunlar. soyle diyeyim; ormecilik dersi hocasi, basit ama cok onemli olan ilmegi tam anlamiyla kavrayabilmemiz icin sinifa uc bes tane sis ve iplik getirerek erkekler de dahil herkese sirayla orgu ordurttu. diger derslerde hemen hemen butun lif yapilarindan birer numune gormeniz mumkun. okula bursadaki bazi tekstil fabrikalarinin hediye ettigi makinelerde deneme yapmaniz da mumkun. sonuc olarak sanmayin ki sadece 'hangi yemek nerde cikar'i ogreniyoruz biz.
 • 2002 yılından beri hiç işsiz kalmadan bana paramı kazandırabilmiş bölümdür,yoksa maharet bendemi ne bileyim jeodezi ve fotogranemetri de okusaydım gene akıllılığımla,iş bilirliğimle,olaylara ve kişilere yaklaşımımla para kazanabilecekmiydim yoksa bölümdemi çözemedim hala
 • benim için önemli olanın -bi hayat görüşüne sahip olmak için çok da kötü olamaması ile beraber 4 senelik bi lisans programına dahil olmak olması- itibariyle bitirdiğim bölümdür. ama idealist yaklaşımcıların kesinlikle tercih etmemesi gereken bi programdır.bitirilebilmesi çok kolay bi bölüm değildir, götünüzden terler akmıştır evet ve sonuç olarak okulu bitirip ne kadar mühendis olursanız olun mel mel bakarak 'diesel marka ürünler neden bukadar pahalı' , kazağını çekiştirerek 'bu şimdi yün mü pamuk mu' gibi dar görüşlü yurdum insanının sorularına maruz kalacaksınızdır.