şükela:  tümü | bugün
152 entry daha
  • (bkz: bindi üstümüze vuruyor kırbacı)
    hatta
    (bkz: binmişler üstümüze vuruyorlar kırbaçları)

ulan biraz insaf edin!
    nefes alalım ya hu...
  • devletin götümüzdeki dona bile göz diktiğinin göstergesidir.
  • "halk ağır vergiler altında eziliyordu, halk ağır vergiler altında eziliyordu, halk ağır vergiler, halk ağır, halk ağır, halk..." bu artık sayıklama değil, bu artık klişe değil. bu artık uygulamalı zulüm.
  • yamalı donla gezelim istiyorsa, az kaldı yakında gezeceğiz zaten.

yemişim yerli malını desteklemeyi. hazır giyimi bir kenara koyun, 100% türkiye’de üretilen kumaşların fiyatları almış başını gitmiş ona ne yapacağız? geçende kendime bir şeyler dikeyim dedim, kumaşçılara gittim. gittim de ne ettim? fiyatlara resmen ağzım bir karış açık bakakaldım. birkaç ay önce üç kuruş etmeyen, “bundan bi bok olmaz” dediğimiz kumaşların bile metresi 50-60 tl olmuş, iyi kumaşlardan hiç bahsetmeyeyim. tekstil ülkesine bakın hele.

reyiz yaptı mı böyle iyi yapar.
  • tekstil bizim ayni zamanda en buyuk ihracat kalemlerimizden biri, simdi sen almanya'ya turk tekstil gondereceksin fakat adidas firmasi sana urun sattiginda %20 gumruk vergisi koyacaksin.

bence yemez fakat oynatalim gorelim erman hocam
  • götümüze don da mı almayalım amk.
  • bazıları ciddi ciddi “yerli üretime destek” diye başlayan giriler girmiş, analizler yapmış ellerine sağlık.

ama hiç gerek yok uzatmaya net olarak adamlar para istiyor para. götlerinde değil yerli üretici. halk aç mı tok mu, corona mı değil mi hiç bir şey umurlarında değil.
  • soran olursa yıllık enflasyon %3 dersiniz.
  • en iyisi cıscıbıl gezelim, hepimiz kurtulalım.
  • cari açığı engelleme çabaları; anlamsız bir pra var ortalıkta. bay efendim bende para yok olayı değil bu. belirli sektörler de çok fazla harcama iş var. koronadan dolayı ölmeyecez mi mantığında millet almayacak tüketmeyecek tipler tüketimde. devlette engelleme çabasında hem iş olsun ama cari açıkta artmasın mantığında
45 entry daha