*

şükela:  tümü | bugün
 • arap yarımadasında bikinili hatun görebileceğiniz yegane şehir. bi nevi california.
 • valla usta gümrüklerinde don kontrolü diye bi olayları varmış akıllara zarar ülkeye kendiniz dışında hiçbirşey sokamıyacağınız bizzat tetpikini yapıyormuş elemanlar, siz siz olun fantazi ayağın içinize kadın külodu felam giyip israil tarafına uçmaya kalkmayın.
 • israil'de bir sehir. soldan saga 1, 7 harf.
 • yahudi arkadaşlarımızdan dinlediğimize göre bu yörede "tlv" diye bi gece klubunden bahsediyorlarki ministry tarafından dünyanın en iyi 20 klubu arasında gösterilmiş dance party ve grupsexin jölemsi bir kıvamda yapıldığı mekanmış diye adı hafızalarımıza kazınmıştır yolumuz düşerse muhakkak tabiki
 • urban bug adlı dergiden gece hayatının "yıkıldığını" öğrendiğimiz, clubları ve benzer benzemez mekanları hakkında ayrıntılı bilgiye eriştiğimiz israil'in tarihi yafa-jaffo (evet yafa portakali meme benzetmesi tamlaması buradan gelmektedir) kentinin limanı tel aviv. kudüs* ne kadar tarihi, ne kadar dinsel içerikli ne kadar mistik bir şehir ise tel aviv o ölçüde değildir. tel aviv taksim'dir, etiler'dir, kudüs ise bu durumda sultanahmet'tir, topkapı'dır. modern -ve yenileri epeyce yüksek- binalarıyla bir akdeniz modern kentidir, kudüs'ün yapılarda tek izin verilmiş malzemesi sandstone ve bunu takip eden tek renkli profilinden sonra salı pazarı canlılığında, nişantaşı trendy'liğindedir (bu trendy lafını da soktum bir yere bahtiyar oldum)

  bu ne demektir? israil'e gidenler kudüs'ü gezip mistik ve tarihi bir deneyim yaşarlar, semavi dinlerin inananları adım başı bulunan önemli noktaları tavaf edip iç huzuruna kavuşurlar ardından da tel aviv'e gidip alışveriş yaparlar, gece hayatından nasiplenirler. (iç huzuru da meze olur o club session'larına)
 • bugun 2 intihar komandosunun saldirisi sonucu 20den fazla olu ve bisuru yarali veren sehir...
 • global underground serilerinin 1.sine ev sahipliği yapan şehir..
 • bana hem antalya'yi (herhalde sehir dumduz akdeniz kiyisinda oldugu icin) hem de bagdat caddesi-sahil yolu arasindaki bitisik nizam olmayan apartmanli sokaklari hatirlatan israil sehri. artik sehrin bir parcasi olmus olan arap yaffa sehri haric yeni bir sehirdir. kozmopolit bir havasi varsa da tanisilan sinirli sayida insandan bir genellemeye varilacak olursa kucuk new york demek biraz abarti olur.

  fazla parasi olmayan genc ziyaretciler icin gidilesi bir yerdir, cunku kalacak bir suru ucuz yer ve iyi gece hayati vardir. ustelik neredeyse herkes ingilizce bilir.
 • silahların ve sehrin göbegindeki askeri kulelerin gölgelerinin her nasılsa buranın insanlarının üzerine pek düsmedigi, uyumayan, eglencenin sınırlarını zorlayan insanların bulundugu sehir
 • şehrin havadan görüntüsü çok güzel. sahil boyunca lüks oteller dizili yanyana. arkalara doğru yerleşim alanları ve en arkada da şehre yakın çiftlikler ve tarım alanları görülüyor. zaten deniz kenarındaki tüm şehirler uçaktan güzel görünürler nedense.

  sınırdan girerken donların aranma hikayesi biraz abartı ama işlerinde çok profesyonel görevliler tarafından sorgulanıyorsunuz. sordukları her sorudan ve devamlı gözlerinizi ve vücut hareketlerinizi incelemelerinden bunu hemen kavrıyorsunuz, yani giderseniz rahat ve dürüst olun. aslında zor olan çıkıştır bunu da aklınızda tutun.

  sanırım şehirde ilk gidenleri en şaşırtacak özellik tv de gördüğünüz terör hikayeleri ile alakasının olmadığını anlamak olacaktır. gerçekten şehirde polis dahi görme ihtimaliniz istanbul'da bizim mavi gömlekli rencır polislerimizi görme oranınızdan düşüktür. fakat sizin göremeyeceğiniz ve hissedemeyeceğiniz bir sürü güvenlik önlemi ile korunduğunu söylüyor orda yaşayanlar.

  tipik bir sıcak iklimli deniz kenarı kenti. denize yakın kısımları turistik oteller ve sektörün parçası olan restoran ve barlarla dolu. bu kısımda genellikle fiyatlar yüksek ama hizmet çok kaliteli. sahili şehir boyunca uzanıyor fakat deniz genelde dalgalı ve bulanık. sahili yazın özellikle çok eğlenceli oluyormuş ben göremedim.

  sokakta türkçe konuşurken gerçekten ve gerçekten çok dikkatli olmalısınız. çünkü yaşlı olanların arasında türkiye'den gidenler var. gençlerinde bazıları türkçe'yi çat pat anlıyorlar ve tanıdıklarından duydukları hikayeleri anlatıyorlar istanbul ve türkiye ile ilgili. büyük bir bölümü özellikle kumarhanelerin açık olduğu dönemde türkiye'ye defalarca gelmişler. zaten her yıl yüksek sayıda turist hala geliyor türkiye'ye. karşılacağınız insanların ekserisi türkiye'yi gayet iyi biliyor. türklere karşı da gayet yakın ve hoşgörülüler.

  allenby caddesi gece eğlencelerinin merkezi konumunda. allenby'nin ortalarına doğru bu caddeyi dik olarak kesen cadde ise sağlı sollu cafeler ve dükkanlarla dolu. akşamüstü herkes bir yerlerde oturmaya bir şeyler içmeye çıktığı için kalabalık oluyor

  giyim kuşam alışverişi yapmak isteyenler için türkiyede bulamayacakları herhangi bir alternatif görmedim. yalnız club wear ve aksesuar magazaları bol bol var ve çok populerler. insanlar özellikle genç kızların büyük bölümü tarz sahibi ve şık giyiniyorlar. bir de hint kültürü ile ilgili mağazalar var. zaten israilde gençlerin çoğu tatil için hindistana gidiyor.

  gece hayatı inanılmaz derecede gelişmiş ve aktif. klişe deyişle her zevke uygun bir alternatif var. clubbing konusunda tel aviv zaten önemli merkezlerden biri. şehirde iki tane büyük kulüp var. bunlardan biri tlv diğeri vox. tarzı takip edenler için bir bilgi bu kulüplerden birinde kevin saunders'ın çaldığı gece diğerinde juan atkins çalabiliyor. barlara girerken tek başına bir erkek olmanız genelde sorun teşkil etmiyor. zaten bazı barlar bu amaçla varlar. .

  pick up barlar tel aviv'de en çok sevilesi yerler. adından anlaşılacağı gibi bu barlara birisini almak için gidiyorsunuz. genelde büyük salonun tam ortasında kare veya dikdörtgen barları var. bu şekilde oturulduğunda zaten içerdeki herkes herkesi gayet rahat görebiliyor. sakın abes bir ortam olarak düşünmeyin. sadece insanların yanındakiyle konuşmak için hiç kasmadıkları herkesin gayet rahat muhabbet ettiği ve kadınların gerek size takılmak gerekse sizinle tanışıp sizinle arkadaşça sohbet etmek için gelip selam verdiği yerler bunlar. türkiye'deki kasan hatunlara alışmışsanız bu rahat ortam ilk başta biraz şok olmanıza yol açıyor alışmamış götte don durumu yaşanıyor. rahat bir insansanız ortama kısa sürede sonra alışıyorsunuz. sonra da istanbul'a dönmek istemiyosunuz.

  fiyatlar genel olarak çok pahalı değil. özellikle gece gidilen yerler ve restoranlar istanbul'da düzgün bir yerde vereceğiniz fiyatlar ayarında. ama ucuz alternatifler de mevcut. yemek konusunda hiç sorun yaşamazsınız , her türlü yiyecek alternatifi bulunabiliniyor. sokaklarda taze meyve suları satan süper dükkanlar var. tek özellikleri meyve suyu satmaları ve seçenekler inanılmaz geniş. ananas-muz-mango karışımını tavsiye ederim. bir nevi heryerde atom olayı.

  insanları parasal olarak rahatlar bu nedenle de mutlular. istanbul'da yaparsanız kazandığınız parayla hayatınızı idare ettiremeyeceğiniz işlerde çalışanlar bile gayet güzel bir hayat sürdürebiliyorlar. kadınlar güzel , erkekler gayet yakışıklılar. dünyanın her yerinden geldikleri için farklı ırkların karışımı olduklarını ve bu nedenle güzel olduklarını söylemişti birisi.

  sonuç olarak kesinlikle gidilesi ve görülesi bir şehir tel aviv. çok hesaplı bir tatil olmayabilir ama çok eğlenceli geçeceği kesin.
hesabın var mı? giriş yap