şükela:  tümü | bugün
 • merdan yanardag'in kurdugu, tele 1 kanalina destek zamani!

  http://tele1.com.tr/

  "değerli izleyiciler;

  yandaş ve yanaşma medyanın kuşatması ve akp iktidarının baskısı altındaki basın-yayın ortamına bir itiraz olarak kurulan tele 1 televizyonu, ağır bir reklam ambargosu altında varlığını sürdürmeye çalışıyor.

  bilindiği gibi, televizyonların tek gelir kaynağı reklam ve sponsorluktur. ancak, varlıklarını cumhuriyete borçlu olan çok sayıda ulusal firma ya da kuruluş, akp iktidarından çekindikleri veya iktidara yakın görünmek işlerine geldiği için reklam vermekten kaçınıyor.

  peki neden böyle? başarısız olduğumuz için mi? hayır! tam tersine, çok başarılı olduğumuz için böyle ağır bir baskı ve reklam ambargosuyla karşı karşıyayız.

  kısa sürede geniş bir toplum kesimine ulaşan tele 1, birçok haber kanalından daha fazla izleniyor. türkiye’de tele 1 kadar etkili başka bir muhalif televizyon kanalı ne yazık ki yok.

  ancak, giderlerimiz var, buna karşın gelirimiz yok. bu nedenle, dostlarımızın destek ve dayanışması ile yayınlarımızı sürdürmeye çalışıyoruz.

  tele 1 yayın kurulu olarak iktidarın baskısını ve kuşatmasını ancak halkın desteğiyle kırabileceğimizi biliyoruz. bu amaçla kitap satış kampanyaları başlattık. tele 1 ekranlarından duyurusu yapılan kitap satışları tamamen bizim etkinliğimizdir.

  satışa sunulan bütün kitapları titizlikle seçtik. söz konusu kitaplar, edebi bakımdan değerli, bilimsel bakımdan ise nitelikli eserlerdir.

  toplumcu, ilerici, laik, cumhuriyetçi ve demokratik çizgide yayın yapan tele 1, halkın finansmanıyla yoluna devam edecektir. alacağınız her kitap, tele 1’in yayınlarını sürdürmesi için yaşamsal bir destek anlamını taşıyacaktır.

  saygılarımızla.

  tele 1 yayın kurulu"
 • iş modellerinde ayakta kalmak için sadece kitap satmak olması romantik anlamda naif ve güzel ama gerçeklerle karşılaştığımız zaman hakikaten düşünülmesi gereken bir sorun.
  bir parça kapitalizm , yaşadığın dünyada gerekiyor. keşke ayakları daha yere basan bir iş modelleri olsa.
 • son birkaç aydır tv'de izlediğim tek kanal diyebilirik tele 1.özellikle 18 dakika mükemmel bir program.kitap kampanyasın destek olunmalı.
 • ülke ve dünya gündemine dair izlenilesi tek haber kanalıdır.

  binaen cumhuriyet değerlerini savunduğu için ambargo altındadır.
  aklı ve kalbi cumhuriyetten, aydınlanmadan yana olan her yurttaşın desteklemesi gerekir.

  edit: doğan avcıoğlunun milli mücadele tarihi setini aldım ve okudum. tarihimiz için böylesi güzel, zihin açıcı ve ne yazık ki unutulan bir değerli eseri izleyicileriyle buluşturdukları için teşekür ediyoruz.
  iyi ki varsınız ve varolacaksınız.
 • desteklediğim kampanya'dır.

  yandaş kanallar tarafından sansüre uğrayan birçok önemli gazeteciyi izleme şansı yakaladığımız tele 1'e kitleler sahip çıkmalıdır.

  http://tele1kitap.com/
 • tele1kitap.com adresinde arama butonu mobilde çalışmıyor. ıki farklı tarayicida denedim olmadı.

  tele1 tv'nin tek gelir kaynağı olan kitap satış kampanyası. destek verilmeli.