şükela:  tümü | bugün soru sor
 • turksat'in 1 kasim 2008'de kablo tv uzerinden yayina baslayacak dijital platformu.
  kutu icin bir seferligine 85 ytl odenecekmis, aylik abonelik ucreti de 9,50 ytl olacakmis.
  toplam 100 civarinda kanal icerecekmis.
 • cebit'teki gorundugu kadariyla dijital yayinlari maalesef uydu yayin kalitesini yakalayamiyor. hd yayinlar da uydudan gelen hd yayinlara gore daha kalitesiz durumda (ayni kanallari farkli kaynaklardan bir arada gorunce anlasiliyor).
 • cebit'te en yetkili adamı bile sorduğum sorulara cevap verememiş sadece aylık 9.5 ytl olduğu bilgisi alınabilmiştir. verilen görüntülerin canlı yayın olduğunu konfirme edemedim ama kaliteleri gerçekten pek süper görünmüyordu. teknik arıza olabilir pekala emin değilim zaten herşeyden emin olmayıp gidip fuara katılmak da neyin nesi anlamadım en başta. kendilerine güzel kızlar yerine teknik bilgiye sahip insanları fuarlarda görevlendirmelerini talep ediyorum.
  yine de fiyatlandırma güzel eğer yanlış anlamadıysam... tabi 10 hd kanal olunca 17 ytl mi olacak bu belirsiz. amaç digiden daha ucuza mümkün olduğu kadar tabana yayılan bir hizmet sunmak olmalıydı. şu an bunu başarmışlar ama 2 kanalla. :)
 • kablo tv'de halen yaklasik 50 kanal var: http://www.turksatkablo.com/kanal-listesi.html
  teledunya'da ise 44 kanal olacak gibi anliyorum: http://www.teledunya.net/icerik/kanallar/index.php
  bu durumda, kablo tv'deki bazi kanallar teledunya'da olmayacak mi?
  ornegin, mtv izlemek isteyen kablo tv abonesi, kablonun ucunu kutudan cikarip televizyona takarak (yani mevcut sisteme donerek) izleyebilecek, ama eurosport 2 izlemek istediginde tekrar o kabloyu kutuya takip kutudan cikan ucu televizyona takarak mi seyredecek?
  anlamadim bu isi, devletin hic bir isini anlamadigim gibi...
 • turksat'in digiturk veya d-smart ile rekabet edebilmek icin istanbul, ankara ve izmir'in bile bircok semtine oncelikle kablo tv hizmetini ulastirmasi gereken dijital platformu.

  anlamadigim bir nokta sudur: evde zaten kablo tv var, o zaman niye bir de bu merete kurulum ucreti oduyorum? bana kablo ile tv arasina takilacak bir kutu vermiyor musunuz alt tarafi? neyi kuracaksiniz ki 35 ytl'lik?

  anlamadigim ikinci nokta: bu 9,50 ytl tutarindaki aylik ucret, mevcut 7,00 ytl'nin uzerine ek olarak mi odenecek? yoksa sadece 9,50 ytl mi odenecek?
  kaufman uyardi, sayfalarinda mayis'a kadar sadece 9,50 ytl odenecegi yaziyormus, ama sonrasi icin herhangi birsey belirtilmemis.
 • senelerdir türksat -hatta türksat'tan önce kablo tv- abonesi olarak, teledünya abonesi olmak istediğim zaman alınacak olan 35 ytl'lik ücret nedir? tüketiciyi soyup soğana çevirmek istemesi şimdiden -1 aldı bizden. öte yandan hd kanal var dediler, gittik baktık ki national geographic hd ve eurosport hd varmış. oldu mu şimdi? 210 ytl ver, hd yayın için kutu al, sadece belgesel ve spor kanalını hd izle. ne anladım bu işten.

  sinema, dizi, reality show, eğlence ve ekstra tematik kanalları da göremiyoruz. hemen hepsi standart kanallar. hd yayın ağı da hiç gelişmemiş. bu haliyle tele dünya almak hiç akıl karı değil. kablo tv kullanmaya devam.

  tele dünya, çanak anten gerektirmemesi sebebiyle oldukça avantajlı durumda. fakat kablo tv'ye nazaran pek de bir yenilik getirmiyor malesef. ürün konumlandırılması da haliyle pek başarılı olmamış. daha fazla hd, sinema, dizi ve eğlence kanalına ihtiyaç var. ulusal kanallardan ziyade tematik kanalların satışta çok önemli olduğuna inanıyorum.

  burdan yetkililere sesleniyorum; d-smart'ın kablo tv şubesi olarak konumlandırılmış bir tele dünya görsem düşünmeden alırdım.
 • digitürk ve d smart ile anlaşıp kritik kanallarını digitürk paketi d smart paketi gibi ek paketlerle sunabilirse çok tutulabilirliği olan yayın paketi.

  (bkz: yetkililer size diyorum alo)
 • bir kaç gün önce dvb-c tuner sahibi televizyonum sayesinde test döneminde ücretsiz kullanmaya başladığım hizmet... öncelikle sd kanallar için söylenebilecek hiç bir şey yok, görüntü harika... ancak bu kadar olabilirdi sanırım... özellikle dsmart ve/veya digiturk kullanıcıları için devrim niteliğinde... bu platformlara ait herhangi bir uydu receiver'ı lcd/plazma tv'ye bağladığınızda aldığınız görüntü kalitesinin ne kadar adi olduğunu herkes biliyor sanırım. kendi seçip aldığınız kaliteli receiverınızın da muhtemelen scartla tv'nize bağlandığını düşünürsek, doğrudan tv'ye bağlanan kablo tv'nin dijital yayını uyduya göre süper bir görüntü sunmakta...

  televizyonumda hd tuner olmadığından henüz herhangi bir hd kanal izleyemedim. o konuda yorum yapamıyorum, ama set-top-box almaya değecek hd kanallar vermeleri durumunda, bunu da ilk fırsatta deneyeceğim...

  keşke uydu anlaşmalarında turksat uydusu üzerinden verilen bütün kanalları kabloya taşıyacağız gibi bir satır bulunsaymış... evimde şu an biri dsmart, biri lig tv, biri kendime özel olmak üzere üç tane uydu alıcım var! hepsi de turksat'a bakıyor üstelik!! ama olur da tv'me takıştıracağım tek bir kart üzerinden futbol smart'a ve lig tv'ye de ulaşabilirsem, o zaman kablo tv'ye vereceğim parayı tek saniye düşünmem bile...
 • sd kullanıcıları için standart kablo tv'den e2 dışında bir farkı olmayacak gibi görünen hizmet.
 • galatasaray taraftarı olan kablo tv abonelerini gstv'ye kavuşturacak olan hizmet.

  edit: gstv'nin digiturk platformuna geçişi nedeni ile bu entari artık hükümsüzdür