*

şükela:  tümü | bugün
 • ilk ozel televizyon furyasinda kanal 6'da yayinlanmis, attila ilhan tarafindan yazilmis polisiye dizidir. esas kahraman sibel turnagol olup, bir televizyon gazetecisini canlandirir. komiser ile bir tur yarisir bu kisilik, kim once suclulari yakalayacak vs. diye. komiserle arasinda hafif bir elektrik de vardir aslinda. dizinin ikinci katman konusu zaten gazeteci bayanin hayatidir. esinden ayrilmisdir, ve gezi otelinde yasamakta ve bir serce'ye binmektedir. her bolumde bir turlu eski esi ve biricik kizlarini da goruruz. dizinin ilgi cekici yanlarindan biri de budur, bu dizide kimse mukemmel degildir. bir de cilgin bir gazeteci ekip vardir. bu sahislar peugeot j9 minibuste dolasip daha ziyade komik unsur olarak gorev alirlar.

  gazeteci bayanin bazi periyodik dusmanlari ve dostlari vardir, bunlar her bolumde gozukmezler. bu durum ise cok batmanvari bir haldir. dusmanlardan "sayanora" ve tuyo verici, nereden cikacagini hic kestiremeyeceginiz "yalnizgezer", ya da "yalnizgezen"* ilk akla gelenlerdir. bu kisiliklerin ozellikle karikaturize edilmis bir halleri vardir ki, bu da epey cizgi romansaldir.
 • dizinin kahramani her bolumunde esrar tekkesi izlenimi verilen, ya da oyle oldugu acik acik soylenen gece klubumsu yere gider. * * suzan avcinin canlandirdigi gormus gecirmis kadindan pesinde oldugu her isin en gizli ipuclarini edinir.
 • dizinin fragmanlarında bir kamera objektifi bize doğru döner ve üzerine tele flaş yazdırılırdı.
  tetikçi kemal ile beraber aynı devrin posalarındandır.
 • egzantrik karakterlerden biri de umay umay olan dizidir. insan ruyasinda neler hayirlayabiliyor, buna ornektir.
 • senaryosunu gerçek bir edebiyatçının yazmasının bir diziyi ne kadar iyi kılacağının güzel örneklerinden.
 • ulan ben yanlış hatırlamıyorsam umay umay'ın saçları ya çok kısa ya da keldi bu dizide. ama nasıl hatırlıyorum böyle hayal meyal!
 • senaryosunu attila ilhan yazmış, hafızam beni yamultmadıysa yönetmenliğini de biket ilhan yapmıştı. sibel turnagöl'ü de hesaba katarsak tam bir aile işi denilebilir. attila ilhan'ın hastası olduğum dialogları nedeniyle nazarımda zirvededir bu dizi. sansar leyla'nın ayşegül burçak'la konuşurken "peki ya siz ayşegül, münasip bulmadınız mı bunu" demesi vs. ile insan kendini şaşırırdı. bir de sayanora diye ismi ile müsemma japon çakması bi kadın vardı bu dizide. sansar leyla'nın sevdiceğini elinden almıştı. zaten dizinin sonuna kadar da çekişmişlerdi sansar ile sayanora. sansar leyla'yı da esra zeynep oynamaktaydı. şimdi n'apar acaba? ya da o yalnız gezer miydi? neyse, geçmiş gün.