şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: teknik takip)
 • yeni telekom teknolojileri ile abd'de nispeten zorlaşmış olduğundan federaller ve bazı anti-terör birimleri yeni teknolojiye ayak uyduramıyoruz, dinleme yapamıyoruz. kablolu ve kablosuz tüm iletişim sağlayıcılar yeni teknolojilerini bize danışsın öyle uygulamaya geçirsinler gibi bir laf etmişler. bu nedenle abd'de 1994 tarihli yasanın değişmesi tartışılıyor. yasa kabul edilirse fbi ve teknik izleme birimleri izin vermeden yeni iletişim teknolojileri hayata geçirilemeyecek zira bazı teknolojiler wiretapping'i zorlaştırmakta. bize özgürlükleri artırın diyen ülkeye bakın hele.

  konu ile ilgili haber;

  http://www.newser.com/…um=inbox&utm_campaign=newser
 • yasalarda herhangi bir yasaklanmışlığı bulunmayan olay. hatta bir dönem canlı yayınlarda bu programları tanıtan şirket sahipleri vardı.

  fatih portakal'ın canlı yayınındakini buldum mesela.

  genelde personel takibi, ebeveyn kontrolü gibi amaçlarla lisans başı ücret ödenerek alınıyor. ancak amacına uygun kullanılmadığında yasalara göre sorumluluk kullanıcıya aitmiş.

  edit: böyle derin bir program için lisans fiyatları da o kadar uçuk değilmiş. telefon dinleme sitesinde uygun en azından.