şükela:  tümü | bugün
  • özgür olan insandır; eğer facebook da kullanmıyorsa ruhu william wallace olmuş insandır.

düzeltme: başlık başıma.
  • son 3 senedir içinde bulunduğum insan halidir.
    çok şaşırdım! hani dedim en azından buralarda görürüm bi kaç insan da, yapılan "artık telefon al" baskılarına kendimce bir cevap bulurum. ama nerede. nerede bu telefon kullanmayan insanlar.
    kart var, kulübeliden arıyorum çok lazım olursa.
  • istenildiği zaman herkese ulaşılabileceğini düşünen insandır. eskiden telefon mu vardı? genede arayan buluyor diyordur. zaten telefonsuz kimse yok artık, çok istiyorlarsa verirsiniz yanınızdakinin numarasını gerekildiği zaman oradan ulaşırlar.
  • eli öpülesi insan.öyle garip bir bağ oluşmuş,alışmışız ki telefonlarımıza,yarim saat yanımızda olmasa özlüyoruz onları.
  • telefon icat edilmeden önce yaşamış ve ölmüş olması muhtemel insandır kendisi.
  • kart kullanması gereken insandır. kart 4 tl, baya uzun konuşabiliyorsun kulübeden. yani konuşacak çok şeyim var diyorsan, git konuş bence.
  • telefon kullanmayıp internet kullanıyorsa düşündüğü kadar özgür değildir.
  • telefon kullanmamanın bir özgürlük olduğunu düşünmez. ama özgür hissedebilir. tepki, özgürlüklere değil, boş sözleredir.
  • imkanı olup da kullanmayanlar genellikle amish filandır. onlar da bir yere kadar dayanabiliyorlar buna, evlerinin içine olmasa da dışına bir yere telefon hattı geliyor, kullanıyor ama evin içine girmesi yasak.

ne oluyor; güya hayatına telefonu dahil etmemiş oluyor, kafasına göre yaşıyor ve özgür oluyor.
    bu kafada çok insan var.