şükela:  tümü | bugün
  • ingilterenin adeta simgesi haline gelmiş, adım başı bulunabilen oluşum. ingilizler bu olayı oldukça geliştirip coin'le çalışan "hem telefon hem bilgisayar" tadında aletleri de bu kulübelerin içine sokmuşlardır. cep telefonu görgüsüzlüğünün olmaması buna mı bağlıdır bilemem.
  • klark kent'in superman'a dönüstügü klise mekan..
  • türkiye için geçerli olarak, evsiz insanları, acil sevişmesi gereken çiftleri *, çeşitli sokak hayvanlarını,... da barındıran çok fonksiyonlu mekan.
  • bill and teds excellent adventure adlı filmde bill ve ted in zamanda yolculuk yaptıkları cihaz
  • superman'in soyunma kabini.
  • filmi icin (bkz: phone booth).
  • cep telefonlarina ne cabuk alismisiz dedirtmis* yararli aygitlar.
    ben mesela bozulan telefonuma ragmen lilith ve juice'la bulusmayi bunun sayesinde basardim. sagolsunlar beni 1 saat beklettiler fakat sonunda bu aleti kullandim onlara, ulastim ve bulustuk.
    tabii kulubenin ayni zamanda umumi tuvalet islevi gordugunu de anladim yerdeki lekelerden ve kokudan. cok guzel bir mekan. yani bilmiyorum mikroorganizma olsam yasiyacagim en saglikli makro ortam burasi olurdu.
  • kapılı türleri 1980 öncesi o yada bu görüşten insanların gece yarısı karşı görüş taraftarı insanlarca içine sokulup dövülüp ve/veya katledildiği ayaklı tabut.
  • hiç çalmayan, hep çaldıran telefonları önceden sağırdı, şimdi dilsiz de kaldı.