şükela:  tümü | bugün
  • çağımızın teknoloji harikası akıllı telefonlarımızın içine hapsedilmiş en iyi kız/erkek düşürme araçlarıdır. facebook, twitter, foursquare,instagram... bunlar yokken birkaç arkadaş bi cafede iki saat oturduğunda sohbet eder, güzel muhabbetler, espriler komiklikler havada uçuşurdu. şimdi ise aynı masada oturan telefonun içinde kaybolmuş, iki dakikada bir check in yapıp, "şu hatun/herif seni ekledi mi la" sorusuyla olan muhabbetin de içine sıçan insanlara dönüştük (bkz: nerede o eski ericssonn a1018 ler)
  • application olarak bilinir.
  • evlerden ırak bada uygulamaları diğer bir örnektir.
  • çeşitli gündelik işleri kolaylaştıran, eğlenceyi parmaklarınızın ucuna getiren ancak bunu yaparken de deli gibi telefonunuzun şarjından yiyebilen güzelliklerdir.

oyunu, bankacılık işlemleri, resim yapmak ya da müzikle uğraşmak için dizayn edilmişleri, konum belirlememizi, televizyon izlememizi, radyo dinlememizi sağlayanları ve daha nicesi var. gün geçtikçe de sayıları artıyor.

benim aklıma gelense, güzel bir konser performansını izleyicilerle birlikte gerçekleştirmek için yazılabilecek bir şey. bilmiyorum, belki vardır. işletim sistemlerine uygun bir uygulama geliştirilse, konsere geleceklerden bunu yüklemeleri istense, sonra bir şarkıda / parçada uygulama açılsa, önceden hazırlanmış bir koreografiye göre havaya kaldırılan telefonlar konser alanını renk cümbüşüne boğsa... alanda, seyirciler üzerinde daireler, kareler, kuşlar, böcekler gezinse...

güzel olurdu yav... bence...
  • çok enteresan şekilde bir uygulamanın paralı versiyonunu yapmışlar ise o uygulamayı satın almak için tek yaptıkları tam boy ve videolu bağır çağır videolu reklamlar göstermek. hani bıkıp da alalım reklamsız olanını. eh be. sizin zeka parıltınızı parlatsınlar. o uygulamayı satın alacağız ekstra özellik koyun. hadi diyelim reklam yapıyorsun alt tarafa sessiz sedasız küçük bir alanı kaplayacak reklamı koy. bu tür uygulama bir puan verip şikayet ediyorum genelde, siz de öyle yapın.