şükela:  tümü | bugün
  • iş bankası, gün içinde arıyorum lakin açan yok eden yok sanırsın terk ettiler memleketi çiftlik bank gibi vurdular kilidi kaçtılar.

edit. başlığı açarken de farkındaydım banka özel kurum mu kamu kurumu mu diye düşündüm lakin sikime takmadım benim için kurum kurumdur. siz de takılmayın söylenmek istenen anlaşılıyorsa rahat olun.
  • haklılardır. ben olsam iş bankası'nı kamu kurumu zanneden birinin değil telefonlarına bakmak kapıya resmini asarım bu kişiyi içeri almayın diye.
  • adam resmen doğru tespiti yanlış örnek üzerinden yapmış, ses etmeyin.
  • ösym yi tek geçerim
    diyelim biri açtı telefonu sizle öyle bi konuşur ki acaba yanlış yeri mi aradım ve hatta ben kimim diye kendinizi sorgularken bulursunuz. tek kelime bilgisi olmayan adamları adeta milletle dalga geçmek için telefon başına oturtmuşlar!
    edit:sağlık bakanlığı da bakmıyor. sağlık bakmayanlığı daha doğru olur gibi.
  • kamu kurumu olmamakla beraber türk telekom da telefonlara bakmıyor. bakmalarını geçtim koskoca kurumun müşteri hizmetleri meşgul çalar mı la?
  • genelleme yaptığımın farkındayım ama: neredeyse hiçbir devlet kurumu. işiniz düşüp gittiğinizde fark etmişsinizdir ofisler artık çok sessiz, sakin, sadece muhabbet ve çay kaşığı sesi gelir. neden? çünkü telefonların hepsi sessizde. yeterince yakınsanız telefonun kırmızı ışığının yanıp söndüğünü görürsünüz ama masa başındaki oralı olmaz.

pek çok kurum dahili telefonlarda kimin aradığını gösteren sisteme geçtiği için de siz mesela kendi cep telefonunuzdan arasanız o telefonun açılma şansı daha da düşer. aynı kurumdan biri aradığında -kim olduğunu gördüklerinde- bile zor açıyorlar telefonu.
  • istanbul sınırları içerisindeki bütün icra daireleri.
  • ayaklarına gittiğinizde hala size bakıyor olmalarına dua edin. derde bak telefona bakmıyorlarmış.

ben bir kere maliyeye gittim çok önemli bir evrağı tapu dairesine yetiştirmem lazım öğleden önce. a ah görevli memur yerinde yok. nerde? tuvalete gitmiştir. yani hayat memat meselesi bir durum bazen bir memurun akşam yediğini çıkartması yüzünden boka sarabiliyor. öyleyse ne diyoruz? yaşasın yapay zeka.
  • (bkz: kosgeb) adamların uzmanlarına telefondan ulaşmak mümkün değil.
  • türkiye cumhuriyeti new york konsolosluğu.

yanlış anlaşılmasın, sadece telefona bakmıyorlar. yoksa ben bu kadar düzenli ve özenli çalışan bir kamu kurumu hayatımda görmedim.

sevgiler saygıdeğer konsolosluk çalışanları.