• sevgilisinin onu aldattığını, arkadaşının onunla konuşmak istemediğini, annesinin ise ölüyor olduğunu düşündüğü kimsedir.
  • birinin telefon numarasına sahip olmanız onu istediğiniz zaman arayabileceğiniz anlamına mı geliyor?
    ''ee madem numaranı verdin; o zaman ben aradığımda açılacak arkadaş o telefon'' mantığı nerden peyda oldu?
    ev adresimi biliyorsun diye istediğin zaman çıkıp gelebilir misin?
    arkadaşlarım böyle trip atmayı nerden öğrendi?
    kabartma tozu pastayı ne kadar kabartır?

işin düşsün ara, sıkıl ara, sıkış ara, manitanla tartış ara, barış yine ara, saçma sapan bişi sormak için ara, moralin bozulsun ara, mutlu ol ara, sabahın köründe - gecenin zifirinde ara, aklına esince ara... ve bunların hepsinde de karşındakinin seni eğlemesini umarak yap bunu.
    belki önemlidir diye istemediğin bir zaman ve/veya istemediğin bir kişiyle görüşme yapılır mı? aradığının senden ya da senin söyleyeceğini tahmin ettiği şeyden (daha önceki skimsonik konuşmalardan bu sonuca varmıştır) daha önemli bir işle,kişiyle, oluşla uğraşıyor olma ihtimali hiç mi yok?

baktım senin aradığını gördüm veya görmedim -burası önemsiz- açmadım/açamadım telefonu, sonra aramak istersem ararım; senin de açıp açmama hakkın saklıdır.
    istemezsen açmazsın.

iletişmek işteş bir fiildir. iki tarafin isteği ile olur. dünyanın merkezinden biraz uzaklaşıp bakarsanız insanların sizinle görüşmek, konuşmak istemediği/istemeyeceği gibi, haşa huzurdan sizden daha önemli şeylerin olabileceği gibi üzücü gerçeklerle karşılaşabilirsiniz muhteremler, prensesler.

şimdi sakin olun ve o telefonu indirin.öptm kib.
  • genellikle sevgilidir. en iyi ihtimal sesi kısıktır duymamıştır, biraz daha kötüsü uyuyordur, daha da kötüsü başkasıyla uyuyordur, en kötüsü ise başkasıyladır ama uyumuyordur.
  • sizinle konuşmak istemiyordur.
  • her an ulaşılabilir ve el altında olmayı sevmeyen insandır. telefon listesindeki insanlar katogorize edilir ve zaten daha önceden edinilen tecrübelere dayanarak, kimin ne amaçla aradığını anlayıp telefon açilmayabilir. bırakınız çalsin siz sadece sesini duymak istediğiniz insanlara alo diyiniz.
  • gizli numarayı açmamayı kendine prensip edinen insanlar vardır. kimisi bu gizli numara için "kim olduğunu biliyorum ondan açmıyorum" derken kimisi de "gizli numaranın arkasından ne çıkacağı belli olmaz" der. bazı insanlarda kayıtlı olmayan, bilmediği numaraları açmaz, bu da sinir bozucu bir durumdur.
  • telefonu açmama hakkını korumaya çalıştıkça "ya önemli bir şey olmuş olsa?" tepkisini alır.
    bu tepkiyi veren kişi aslında içten içe çağrısının cevaplanmamış olmasının yarattığı "önemsizleştirilmeye" isyan etmektedir.
    hayatınızda her şeyi bir kenara bırakıp ona, duygularına, düşüncelerine, söyleyeceklerine öncelik vermemiş olmanız, bu kişinin en doğal hakkı olarak gördüğü istediği anda hayatınızın ortasına dalıverme erkini elinden almanız, egosunu fena incitmiştir.
    görüldüğü üzere bu kişi sizin kendi bölgenize çektiğiniz sınırı ancak kendi haklarının ihlali olarak algılamakta, sizin haklarınızı zerrece umursamamaktadır.
  • "toplantıdaydım , çıktıktan sonra unutmuşum sesisini açmayı" repliklerine çokça şahit olunan insan türü.
  • akli basinda normal bi insan. konusma ihtimali olmayan bi aletin soru sorma ihtimalinin de olmayacagini goz onunde bulundurursak cevap verilmemesi de gayet mantiklidir.
  • cani kimseyle konusmak istemediginde telefonu acmayarak konusmama hakkina sahip oldugunu bilen ve bu sayede pavlov'un hevhevi olmaktan kurtulan insandir.
hesabın var mı? giriş yap