şükela:  tümü | bugün
  • telefon satan kimse.
    ayrıca (bkz: telekomcu)
  • %90 lık bir kısmı orospu çocuğu olan insanların icra ettiği meslek. sevmiyorum amk bunları.

ulan dedim ki elimdeki xperia u'yu lumia 520 ile takas edeyim. gittim bunlardan birine. lumia zaten çıktığında 599 tl idi. sıfır fiyatı bu. onca zaman geçti üzerinden. şimdi 500 lira falandır. 2. eline 400 tl istiyor telefoncu. telefonu elime aldım, açmaya çalıştım, bir daha kapanmadı.

neyse. dedim abi ben takas yapacağım. telefonu göreyim dedi. çıkardım, koydum masaya ;) 100 lira veririm dedi.

lan orospu çocuğu ! ben o telefonu daha geçen seneden biraz önce bir vakit diliminde 850 liraya aldım. sen lumia'yı 100 lira düşür, benim xperia u'mu 750 lira düşür. siktir oradan, pezevenk.

senin ananın kemiğini gavura siktirrim.
  • edeceğim küfürler için şimdiden kusura bakılmasın; işini namusuyla yapan, en ufak bir kâr için namertlik yapmayan, yalan söylemeyen namuslu dürüst telefoncuları bu genellemenin dışında tutarak(ki onlar da onbinde bir belki de yüzbinde birdir) söyleyebilirim ki;

bir insanın anası orospu, babası pezevenk olursa evladı telefoncu olur.
  • mümkün olduğunca uzak durulması gereken insanlar. parça çalıyorlar zira. format atmak için götürüyorsun. adam kamerayı, hoparlörü söküp farklı bir şey takıyor. ekranı yürütüyor dandik bir şeyle değiştiriyor. sen de üstüne para verip sevindirik oluyorsun.
  • bu esnaf türü genelde pişkin insanlardan mürekkeptir.
    malınıza hakkından az verip sattıklarına hakkından fazla istemekten çekinmezler.
    http://www.apple.com/tr/shop/buy-iphone/iphone-7 adresinde 4199 lira olan cihazın kendilerine gelişini 4250 lira olarak söyleyip 4400 liraya satmaya çalışırken yüzleri kızarmaz bir kısmının.
    dahası apple sitesini referans gösterdiğinizde apple'ı paralel ithalat yapmakla itham ederler.
    operatör kontratlı aldıkları cihazı yeni fatura keseceklermiş gibi satmaya çalışır, bol keseden dükkan garantisi verirler.
    üstelik rahatsız edici bir esnaflık anlayışları vardır. hemen her dükkanda yancılar bolca bulunur, dükkana müşteri girdiğinde sırtına aşırı yük vurulmuş hamal gibi ağır davranır, yarım ağız cevap verirler.

istisna olarak işini düzgün yapan esnafları bir kenara ayırmakla birlikte bugün gerçekleştirdiğim ziyaretler esnasında on dükkandan dokuzunda edindiğim izlenimlerdir yukarıda aktardıklarım. insan hayret ediyor doğrusu, ne iğrenç bir tablo!
  • yıllardır cep telefonlarının teknik tamirini nerden öğrendiklerini bilmediğim ve alayının kazıkçı olduğunu düşündüğüm cahil esnaflardır kendileri.
  • benim gözümde orospu çocuğu taksici ve şerefsiz emlakçı dan sonra geliyor. en az bunlar kadar nefret edilesi.

fahiş fiyat alır, arıza olmayan yeri tamir eder güya ve parasını alır, parça çalar. uzak durulası, evlerden ırak olasıcalardır.
  • ecza depolarında çalışan ve eczanelerden sipariş alan kişilerdir. iletişim yeteneği yüksek insanlar arasından seçilmelidirler. siparişi alırken seri ve anlaşılabilir olanları makbuldür. en büyük sıkıntıları ise istenen sipariş depoda yoksa aldıkları tepkidir. bir üslup seçip eczacıya o ürünün ellerinde olmadığını bir şekilde söylerler. o sıralarda eczacı da hastaya aynı şekilde söylemeyi aklından geçirir. deyim yerindeyse bir eczaneyi rezil de ederler vezir de. piyasa yoku ilaçları tevzi konusunda becerikli olanları işini iyi yapanlardır. piyasada olmayan ilaçlardan, ancak eczane istediğinde haberi oluyorsa o telefoncu acilen başka meslek seçmelidir.