şükela:  tümü | bugün soru sor
 • mallıkta sınır tanımamakla eşdeğer bir durum.

  ulan bir enjeksiyon yaptıracağız (intravitreal midir nedir) neyse hiçbir hastane telefonda fiyat bilgisi veremiyoruz önce hastayı görmemiz gerekiyor diyor. arkadaşım ben hastane hastane fiyat mı alayım dolaşayım da. uygunu nereyse ona yaptıracağım.

  "polotokomoz goroğo tolofonndoo foyot vörömiyoroozzzz"

  ben de gelmiyorum o zaman hastanenize. amıklar çok sinirlendim bak.

  edit: vay amunuke gelen mesajlara cevap. arkadaşlar benim burada verdiğim örnek tek bir şey için geçerli ama telefonda fiyat bilgisi vermeyen bir sürü yer var. kaldı ki benim bu anlattığım olayda başka bir uzman doktor teşhisi koymuş, raporu yazmış, tetkiklerini yapmış, eylea'yı reçeteye yazmış, ilacın hangi dozda nasıl yapılacağını anlatmış eeeee şimdi ben bu işin fiyatını öğrenmek için tekrar tekrar her hastanede muayene mi olmam lazım. doktorların birbirine güveni yok mu? kaldı ki aynı işlem için birisi 1000 tl fiyat veriyor, bir diğeri 150 tl fiyat veriyor. aradaki bu fiyat farkının sebebi nedir?

  neymiş dişçi dişi görmeden fiyat veremezmiş. yahu bunun aşağı yukarı fiyatı belli değil mi. bana desin kardeşim normalde hiçbir sıkıntı olmazsa dolgu fiyatı 200 tl ama kanal tedavisi gerekirse, zart gerekirse, zurt gerekirse fiyatı şu şu desin.

  kaldı ki aynı şey bazı hizmet sektörleri için de geçerli. adamı arayıp şu marka şu model arabanın ön diskleri değişecek diyorum. fiyat soruyorum. adam arabayı getir görelim diyor. haa şimdi ben iş yerimden izin alacağım, arabayı alıp adamın yanına gideceğim, adam bakacak bana fiyat verecek sonra ben arabayı alıp başka yere götüreceğim ordan da fiyat alacağım vs vs. oldu paşam.
 • ben de fena kuruluyorum onlara. politikanıza sokayım sizin. sadece hastane değil ki bir sürü yer var böyle. en azından "şu kadar ila bu kadar arası" diye bir şey söyleyin de bilelim ne girecek diye.

  edit: imla (teşekkürler tropheus)
 • "fiyat damar kalınlığınıza göre belirleniyor" demediklerine göre "gelin hele bir, burada kazığa mecbur kalacaksınız" anlamı taşımaktadır.
 • oldu canım adam zaten işletmeyi boşuna açtı. sen oturduğun yerden 20 farklı fiyat al şurda bilmem kaç para siz ne yaparsınız de. fiyat kırdır. esnaf da beklesin telefonda yardımcı olduk geri dönüş yapacaklar diye. çok güzel bir politika. biz de yapıyoruz *

  edit: başlığa tanım yazdım. ilk entrydeki hastane olayı için tanım devamı yapmak zorunda değildim. cahil cahil mesaj atmayın.
 • internette fiyat bilgisi vermemenin bir üst seviyesi. mesela vw almanya sayfasına girerseniz her model konfigürasyonu için fiyat bilgisi görebilirsiniz ama türkiye'de göremezsiniz. bir fiyat listesi vardır sadece, o da her istediğiniz ekleme ve çıkarmaları kapsamaz.

  çünkü burası türkiye, adamına göre, tutturabildiğine geçirildiği ülke.
 • ben bununla bildiğin otomobil satış bayisinde karşılaştım. opel araba alacağım, haliyle yakın illerdeki opel bayilerini filan arıyorum. en uygun fiyatı nerede bulursam gidip arabayı oradan alacağım. bir şehirdeki bayiyi aradım, "efendim telefonda fiyat veremiyoruz" dedi. e dedim ne yapmamız lazım. gelmeniz lazım dedi. herhalde gelirse biz bunu bi şekilde kandırırız gibi bakıyorlar olaya. patronlarına selam söyleyip kapadık mecburen.
 • "sen yerimize bir gel,sanal sevmiyorum reelde düdükliycem ben seni" demek.
 • eğer bir kebapçıda gerçekleşiyorsa vahim olaydır.

  - politikamız gereği fiyat veremiyoruz ama adanamız çok güzeldir.

  (bkz: hiç bizimkini yediniz mi)
 • (bkz: hasta yatakta sikilir)

  böyle nadide bir atasözü olan bir ülkede telefonda fiyat vermiyorlar diye kızıyor haspam.
 • afedersiniz ama orospu çocukluğudur.

  tabi ki çalışana kızmıyorum. tabi ki para kazanacaksanız ama tam bir ticarethane mantığıyla da özel hastane işletmeyin.