şükela:  tümü | bugün soru sor
 • mallıkta sınır tanımamakla eşdeğer bir durum.

  ulan bir enjeksiyon yaptıracağız (intravitreal midir nedir) neyse hiçbir hastane telefonda fiyat bilgisi veremiyoruz önce hastayı görmemiz gerekiyor diyor. arkadaşım ben hastane hastane fiyat mı alayım dolaşayım da. uygunu nereyse ona yaptıracağım.

  "polotokomoz goroğo tolofonndoo foyot vörömiyoroozzzz"

  ben de gelmiyorum o zaman hastanenize. amıklar çok sinirlendim bak.

  edit: vay amunuke gelen mesajlara cevap. arkadaşlar benim burada verdiğim örnek tek bir şey için geçerli ama telefonda fiyat bilgisi vermeyen bir sürü yer var. kaldı ki benim bu anlattığım olayda başka bir uzman doktor teşhisi koymuş, raporu yazmış, tetkiklerini yapmış, eylea'yı reçeteye yazmış, ilacın hangi dozda nasıl yapılacağını anlatmış eeeee şimdi ben bu işin fiyatını öğrenmek için tekrar tekrar her hastanede muayene mi olmam lazım. doktorların birbirine güveni yok mu? kaldı ki aynı işlem için birisi 1000 tl fiyat veriyor, bir diğeri 150 tl fiyat veriyor. aradaki bu fiyat farkının sebebi nedir?

  neymiş dişçi dişi görmeden fiyat veremezmiş. yahu bunun aşağı yukarı fiyatı belli değil mi. bana desin kardeşim normalde hiçbir sıkıntı olmazsa dolgu fiyatı 200 tl ama kanal tedavisi gerekirse, zart gerekirse, zurt gerekirse fiyatı şu şu desin.

  kaldı ki aynı şey bazı hizmet sektörleri için de geçerli. adamı arayıp şu marka şu model arabanın ön diskleri değişecek diyorum. fiyat soruyorum. adam arabayı getir görelim diyor. haa şimdi ben iş yerimden izin alacağım, arabayı alıp adamın yanına gideceğim, adam bakacak bana fiyat verecek sonra ben arabayı alıp başka yere götüreceğim ordan da fiyat alacağım vs vs. oldu paşam.
 • internette fiyat bilgisi vermemenin bir üst seviyesi. mesela vw almanya sayfasına girerseniz her model konfigürasyonu için fiyat bilgisi görebilirsiniz ama türkiye'de göremezsiniz. bir fiyat listesi vardır sadece, o da her istediğiniz ekleme ve çıkarmaları kapsamaz.

  çünkü burası türkiye, adamına göre, tutturabildiğine geçirildiği ülke.
 • (bkz: hasta yatakta sikilir)

  böyle nadide bir atasözü olan bir ülkede telefonda fiyat vermiyorlar diye kızıyor haspam.
 • taban fiyat verirsin, kesin fiyat alacağınız hizmete göre burada belirlenir der kapatırsın.

  ödeyeceği minimum fiyatı öğrenip ona göre gider müşteri de.

  dil kurslarımız 2000 tl'den başlıyor, seviyenize ve talebinize göre artıyor demenin nesi zor?

  diş hekimi için de, dolgu 150 tl, ama bunun dışında birşey gerekirse, muayene sonrası size bildirilir, kabul ederseniz yapılır demek imkansız sanırım.

  hayatından 2 dk gidiyorsa sen zaten sabah açma o dükkanı.
  her arayana satış yapmak gibi bir dünya yok.

  bu gizem nedir abi?
 • tüketici olmanın en temel hakkı olarak fiyat / performans karşılaştırması yapmayı "fiyat kırdırmak" diye eleştiren, işletmeciliği çok yanlış anlamış kimseler tarafından savunulan hareket.

  yoruma, müşteriye ve projeye göre değişmeyen - örn. sabit menüden yemek satmak - bir hizmet vermenize rağmen, müşteri arayıp sana fiyatı beğenmediğini söylediğinde "e oldu o zaman iyi günler" demek yerine, fiyat kırma ihtiyacı duyuyorsanız, o sizin kurumsallaşamamış, profesyonel olmayan, basiretsiz bir satıcı olduğunuz anlamına geliyor.

  kendi işini sevme, sonra kendi cefan ile müşterininkini karşılaştırıp hınç duy, fiyat soruyor diye "oturduğu yerden" falan diye salla. isterse sıçarken arayıp fiyat sorsun, sana ne, senin iş tanımın para alma ve hizmet verme eylemleri arasında belirli.

  derdinizi müşteriye değil, kapitalizme iletin. yanlış olmayan bir çıkış var belki ama, sorumlusu ve bunu tamir edecek olan müşterin değil.
 • 20 değil 200 yerden fiyat alırım, fiyatı da kırdırırım tabi lan yavşağa bak.
  her mantıklı insan gibi siktiri çekip telefonu kapatıyoruz tabi bu köy kurnazlarına.
  geçiniz.
 • ben bununla bildiğin otomobil satış bayisinde karşılaştım. opel araba alacağım, haliyle yakın illerdeki opel bayilerini filan arıyorum. en uygun fiyatı nerede bulursam gidip arabayı oradan alacağım. bir şehirdeki bayiyi aradım, "efendim telefonda fiyat veremiyoruz" dedi. e dedim ne yapmamız lazım. gelmeniz lazım dedi. herhalde gelirse biz bunu bi şekilde kandırırız gibi bakıyorlar olaya. patronlarına selam söyleyip kapadık mecburen.
 • "fiyat damar kalınlığınıza göre belirleniyor" demediklerine göre "gelin hele bir, burada kazığa mecbur kalacaksınız" anlamı taşımaktadır.
 • ben de fena kuruluyorum onlara. politikanıza sokayım sizin. sadece hastane değil ki bir sürü yer var böyle. en azından "şu kadar ila bu kadar arası" diye bir şey söyleyin de bilelim ne girecek diye.

  edit: imla (teşekkürler tropheus)