• ben de fena kuruluyorum onlara. politikanıza sokayım sizin. sadece hastane değil ki bir sürü yer var böyle. en azından "şu kadar ila bu kadar arası" diye bir şey söyleyin de bilelim ne girecek diye.

edit: imla (teşekkürler tropheus)
  • "fiyat damar kalınlığınıza göre belirleniyor" demediklerine göre "gelin hele bir, burada kazığa mecbur kalacaksınız" anlamı taşımaktadır.
  • oldu canım adam zaten işletmeyi boşuna açtı. sen oturduğun yerden 20 farklı fiyat al şurda bilmem kaç para siz ne yaparsınız de. fiyat kırdır. esnaf da beklesin telefonda yardımcı olduk geri dönüş yapacaklar diye. çok güzel bir politika. biz de yapıyoruz *

edit: başlığa tanım yazdım. ilk entrydeki hastane olayı için tanım devamı yapmak zorunda değildim. cahil cahil mesaj atmayın.
  • internette fiyat bilgisi vermemenin bir üst seviyesi. mesela vw almanya sayfasına girerseniz her model konfigürasyonu için fiyat bilgisi görebilirsiniz ama türkiye'de göremezsiniz. bir fiyat listesi vardır sadece, o da her istediğiniz ekleme ve çıkarmaları kapsamaz.

çünkü burası türkiye, adamına göre, tutturabildiğine geçirildiği ülke.
  • ben bununla bildiğin otomobil satış bayisinde karşılaştım. opel araba alacağım, haliyle yakın illerdeki opel bayilerini filan arıyorum. en uygun fiyatı nerede bulursam gidip arabayı oradan alacağım. bir şehirdeki bayiyi aradım, "efendim telefonda fiyat veremiyoruz" dedi. e dedim ne yapmamız lazım. gelmeniz lazım dedi. herhalde gelirse biz bunu bi şekilde kandırırız gibi bakıyorlar olaya. patronlarına selam söyleyip kapadık mecburen.
  • eğer bir kebapçıda gerçekleşiyorsa vahim olaydır.

- politikamız gereği fiyat veremiyoruz ama adanamız çok güzeldir.

(bkz: hiç bizimkini yediniz mi)
  • firmaların veyahutta kişilerin yaptığı saçmalığı kapitalizme addetmek...
  • (bkz: hasta yatakta sikilir)

böyle nadide bir atasözü olan bir ülkede telefonda fiyat vermiyorlar diye kızıyor haspam.
  • afedersiniz ama orospu çocukluğudur.

tabi ki çalışana kızmıyorum. tabi ki para kazanacaksanız ama tam bir ticarethane mantığıyla da özel hastane işletmeyin.
  • buna katalogda fiyat vermemek de dahildir ve daha uyuz eder
hesabın var mı? giriş yap