şükela:  tümü | bugün soru sor
156 entry daha
  • "sen şimdi fiyatı duyunca telefonu suratımıza kapatırsın. zahmet edip buralara gel oturup havadan sudan konuşalım. fiyatı söyleyelim eğer çok gelirse sana ufak bir indirim yapalım. o kadar yol geldin o kadar indirim yaptık almadan gidemezsin sen." demenin kibar halidir.
  • sektöre göre değişen bir beyandır aslında... hizmet sektöründe genellikle karşılaşabileceğiniz durumdur. talep edilen hizmet çalışma mantığı gereği esnek bir fiyatlandırma politikasında ise müşteriden istekleri anlaşılması adına fiyatlandırmak için toplantı talep edilir veya detayları içeren bir mail istenir.

işin kaliteli yürümesi ve süreçlerin her iki tarafın iş ile finansal güvenliği açısından kayıt altına alınması önemlidir.

diğer yönden rakip firmalar pazar araştırması veya rakiplerin teklif formatlarını incelemek için telefon ile müşteri gibi arayarak fiyat teklifi isteyebilir veya direk fiyat sorabilir...

kendi adıma konuşacak olursam teklif verdiğim bazı sektörlerde sadece karşılıklı ve müşteri adayının ofisinde toplantı yapmaksızın asla teklif vermiyorum...

şark kurnazlığı her alanda... uyanık olmak lazım...
  • _telefonda fiyat veremeyiz efendim,mağazaya bekleriz.
    (bkz: zebrano mobilya)
    internette bu mobilya ile ilgili şikayetleri okuyunca zaten almaktan vazgectim.
  • ankara'da çankaya dışındaki avmlerin mağazaları kuruyor bu enteresan cümleyi. 2 sene önce televizyon alırken bir de mağazalara soralım demiştim. sıradan aradım işte mağazaları 50 lira 100 lira oynuyor. yenimahalle ve keçiören'deki mağazalar bir devlet sırrı gibi korudular kıçı kırık bir samsung televizyonun fiyatını. adama diyorum "bakın fiyatınız kafama yatarsa atlayıp gelecem alacam ama fiyatı bilmeden neden sizce 15 gidiş 15 geliş 30 kilometre yol yapayım ruh sağlığı yerinde bir insan olarak" adam fiyatı yüreğine gömmüş ser verdi sır vermedi. çankayadaki 3 tane mağaza verdi dedim hatta en düşük rakamı söyledim yemleme babında. go to hell cevabını aldım.

hani bu aksiyon yüklü maceranın finali diye meraklanacak olanlar için söyleyim 200 tl farkla internet kazandı. verdik siparişi 3 günde geldi pırıl pırıl.
  • en çok da 1+0, 1+1-2 kümesleri pazarlayan konsept inşaat firmalarının başvurdukları taktiktir. 150 binden başlayan fiyatlar ve cazip kredi faiz oranlariyla derler.
    150 insana hayaller kurdurup halisinasyonlar gördürür. akabinde gelen ani bir adrenalinle firmanın yolunu tutulur.
    150 k lık evin güneş görmeyen zemin katta, 30 ketrekare bir trafo olduğunu anlaşılır. maketten birini beğenip bir umutla tekrar fiyatını sorarsın. güzel satış temsilcisi kız, 975 bin diyince " tamam" diyip geri dönersin..

gelin ebenizin damını görün der gibi algılıyorum ben şahsen.
  • yaptığınız işe göre telefonda fiyat verilir/verilmez. dahada arttırıyorum gmail , hotmail vs vs uzantılı adreslerle muhattap bile olmuyorum.

piyasada çakal , emek hırsızı ve ne idüğü belirsiz çok.
  • yapacagin isi detaylica ogrenmeden fiyat verilemeyen, saatinin el emegi ile olculdugu bir is icin oldukca mantikli bir cumledir
  • hangi sektorde bunu yaparlarsa yapsinlar sinir oluyorum. ulan bi ufak aydinlat bizi de ona gore gelelim dimi ama. biz bilmiyoruz, biz bilgi veremeyiz, bunu sizle paylasamayizcilara illet oluyorum.
  • bu firmalardan biri ile 3 sene önce spor salonu öğrenirken karşılaştım. 3 salonla görüştüm ve fiyat verdiler. kampanya söyle olur, nakit böyle olur vs. derken baska bir spor salonunun el ilanlarından gördüm salon yakındı ama saat geç diye yarın ararım dedim. ertesi gün aradım. her şeyden bahsedildi. ben ısrarla fiyatı soruyorum cevap yok.
    -efendim telefonda fiyat veremiyoruz, gelin salonu görün öyle karar verin.
    -efendim telefonda fiyat veremiyoruz, gelin salonu görün öyle karar verin.
    -efendim telefonda fiyat veremiyoruz, gelin salonu görün öyle karar verin....
    tamam dedim geleceğim, iş çıkışı geleceğimi söyledim saati de verdim. internetten arıyorum salonu bilgi vs baktım. havuzlu, spalı vs bir salon gözüküyor dedim. 6 ay yazılacağım zaten aylık 150-160 olsa koymaz bana.
    ertesi gün gittim akşam saat 18:30 civarı beni ayrı bir odaya oturttular, diğer camlı odalarda da yine salona bakmaya gelenler var. arada bir biri geliyor, efendim size şu yetkili gelecek, görüşmeyi böyle yapacağız diyor. sanki spor salonu üyeliği değil kurumsal firmada iş başvurusu .mk

ilk olay -gelen adamı gördüm camdan bi süzdü tipime baktı. üstümde gömlek, canvas, ayakkabı ve laptop çantası vardı. standart bi yaz zamanı iş kıyafeti. arada yanıma girip çıkan bayanla konuşuyor. kadın işaret vs yapıyor. içeri geldi merhaba dedi. kendini tanıttı. kusura bakmayın yoğunuz, arkadaşlar gezdirememiş dedi. salondan bahsetti, ne kadar kurumsal olduğunu anlatıyor.( girerken içeri baktığımda salonda spor yapan ya da giren çıkan yoktu nedenini ileride görecesiniz)
    sorduğu diğer soru otoparkta yer buldunuz mu oldu. evet,aşağıda süpermarketin otoparkına çektim dedim. arabalardan muhabbet açtı, kendi aracını anlattı. benim aracı soruyor. söyledim önerir misiniz, değiştireceğim diyor. ( arkadaş ilk tip süzmeler sonra araç marka model sormalar)
    tabi diğer soru iş oldu.

fiyat sordum. salonu gezdirmeye başladı.
    ee bu salonun yarısı bitmemiş dedim. spor aletleri geliyor efendim. 2-3 haftaya bitecek dedi. ağırlıklar bi yerde yığın halinde, başka kısıma geçiyorum yerler köpük döşenecek. bi yerde karidyo için 4-5 alet gelmiş ama içerisi bomboş. zaten nasıl dolu olsun. daha çimento gözüküyor. sordum gelen var mı diye. evet yoğunluk oluyor. müşterimiz var. zaten firma geleninde 5 şehirdeyiz, şu kadar şube böyle müşteri totalde diyor. burda kaç kişi var diye sordum. oldukça yeterli efendim diyor. iyice kıllandım. neyse gezdik ettik, ha bire yok spa var, masaj yeri var, özel duş var, bişey odası var, özel hocalarımız var diyor. bunlar fiyata dahil mi dedim. hayır ekstra ufak bir ücreti var. kullanım başı 100 tl dedi. hmm iyimiş dedim ama artık içimden sikerim böyle salonu diyorum. salonun ücret ödeyeceğim kısmı halaa inşaat ve aletler tam değil. sadece ekstra yerler bitmiş ve geri kalan ne zaman biter sorularına 2 hafta,3 hafta, 4 haftaya kadar karışık cevap veren satıcı ve diğer personeller. bomba soruyu saldım. havuz nerede dedim. verdiği cevap diğer şubemizde havuz var orasıyla ortak kullanıyoruz oldu. eee ben telefonda sordum ve havuz var diye geldim dedim. havuz var efendim ama ana şubede. arabayla hemen 15-20dk mesafe diyor pişmiş kelle gibi. dedim o zaman sizi tercih etmek için bir neden var mı? fiyatınız mı düşük?
    vee en son fiyat geldi. tek tarife 12 aylık standart üyelik fiyatımız 2600 tl dediler. diğer hizmetler de dahil değil, onları kullanırsak 100 tl kartımızdan otomatik çekiliyormuş. ayrıca 12 taksit yapıyoruz diyor. ama standart üyelik olunca ana şubedeki havuzu kullanamazsınız dedi. sinirlerim zıpladı sakin kalıyorum. bir üst üyelik 3200 tl miş. tüm şehirlerde şubelerde geçerli diyor. yanıma satışçı 2 kız ve diğer adam var ve bu kampanya fiyat başka yerde yok diyorlar. detox suyu ikram edelim diyorlar. içeri bisküvi vs geldi.
    pazarlık yaptım. kozları oynadim. askere gideceğimi söyledim ve sonrasında şehir değiştireceğimi açıkladım. eğer firma kabul etmiyorsa da sorun değil başka yere giderim dedim. inadına uğraştırdım. 12 ay mininum diyen firma 6 aya düştü üyelik süresini. fiyatı da 800 tl ye düştüler. teşekkürler yarın görüşürüz o zaman dedim ve bir daha salona uğramadım bile. 18.30 gibi girdiğim yerden saat 20.30 gibi çıktım. bu kadar fiyat sokmaya çalışan, milletin gözü boyamaya çalışan firma olmaz olsun. bok yesinler. gittim başka düzgün bir yere yazıldım, iyidi, standart bir yerdi, temizdi ama fiyatı daha uygundu.
58 entry daha