şükela:  tümü | bugün
  • önüne geçemediğim dürtü. hiç merak etmiyorum, kesin biri bişey pazarlayacak, anket yapacak, yada 10 yıl önceden kalmış 8 liralık hiç bilmediğim bir borcun bugün 2000 tl olduğunu söyleyecek, para koparmaya çalışacak falan diye düşünüyorum. telefon taşımak başlı başına huzursuzluk veriyor zaten.
  • iş arıyorsanız işsiz kalmanıza neden olacak hareket.
  • bunu yapmamaya zamaninda benim telefon kendi kendine karar vermis, rehberde kayitli olmayan tum numaralari engellemis. engellendigi icin cevapsiz da dusmuyor, telefon da calmiyor, hic haberin olmuyor. karsi tarafi da dogrudan mesgule atiyormus. surekli gorustugum gunluk muhabbetim olan insanlarin hepsi kayitli, ancak o donem calistigim yerde benden usttekilerin numaralari haliyle kayitli degil, ya da isle ilgili, baska konularla ilgili tanidigim tanimadigim insanlarin numaralari da. ayni sekilde numarasi sik degisen arkadaslarin da haliyle. bu durumu tam birbucuk yil fark edemedim ben. yani boyle bir sey olabilecegi ve bunun nasil olduysa kendi kendine olabilecegi (o telefonu epey kullandim, ilk aldigim yil hic boyle bir sey olmadi, sonra olmus) aklima bile gelmedi haliyle. bu yuzden bir hocam bana kustu (bundan da gec haberim oldu, soguk davraniyor neden bir turlu anlamiyorum, arada laf sokuyor sana da hic ulasilmiyor diye, hicbir anlam veremiyorum, kadin beni hic aramadi diye biliyorum ben cunku, arasa cevapsiz gorurum, kapaliyken olsa mesaj gelir filan. sonra o donem yeni bir sevgilim olmus, yurtdisina gitti bir sureligine, telefonu yurtdisina kapaliymis, ben de telefon bekliyorum, on gun oldu ses yok. insan uzulsun mu kizsin mi bilemiyor, meger ariyormus orada yanindakilerin telefonlarindan ama benim mal telefon hepsini engelledigi icin bana hic ulasamamis. bu arada bu durumda telefon mesajlari da engelliyor. bana o telefonlardan mesaj atmis, onlar da gelmedi haliyle. o merakta ben merakta. sonra neyse bir sekilde atlattik o krizi. orda zaten iyice iskillendim artik, dedim bir bok var bu telefonda. sonra internetten arattim epey, buldum bu rehbere kayitli olmayan numaralari engelleme islevini, telefonda baktim ayarlarda bu acik. sonra kapattim kufrederek. sonra bir de baktim ne goreyim mesaj kutumda onlarca mesaj belirdi. bu zamana kadar sevgilimin kendi numarasi olmayan tum numaralarindan attigi mesajlar, is arkadaslarimin attigi mesajlar, isle ilgili ilgisiz tanimadik tanidik insanlarin atttigi mesajlar. ustunden bir yil gecmis, kimi arayip neyi duzelteceksin. yuzlerce cevapsiz arama. hem is hayatimda hem ozel hayatimda hem arkadaslik iliskilerimde acayip buyuk sorunlara yol acti bu. su an bazi seyleri kaybettiysem kesin bu isin de payi var. bir de insanlar senin hakkinda bir yargi edindi mi onu degistirmek cok zor. telefonlarini acmayan, mesajlara geri donmeyen tip olarak kimbilir kac kisinin kafasinda yer ettim. az taniyip sonradan cok sik iletisim kurmadigim kimseye de kendimi yeniden tanitma firsatim olmadi. az daha iliskim bitiyordu bu yuzden. o zamandan beridir telefonlara guvenmem ve arada bu ozellik acik mi degil mi diye kontrol ederim. yani hala da aklim almiyor boyle bir sey nasil olabilmis kendi kendine. o yuzden bence boyle seyler yapmayin. acin, rahatsiz eden biriyse engellersiniz. reklamsa kapatirsiniz. ama bu kotu cidden. arada, paranoyakca dusunmeye meyilli oldugum gece vakitlerinde hala dusunurum lan bu pisligi bana biri mi yapti diye. sonra dusunmeye devam edince insanin en buyuk pisligi kendi kendine yaptigini hatirlar rahatlarim. bunu fark etmemem kendime yaptigim en buyuk kotuluklerden biri.
  • onune gecemedigim ve ayni zamanda is aradigim icin issiz kalmama neden olan durum.
  • nasıl iç rahatlığıyla yapıldığına anlam veremediğim hareket. neden açmıyorsunuz, biri bir şey pazarlıyorsa, reklamsa vs. kaparsınız geçer ama ya o arayan zor durumda kalmış ve acil ihtiyacı olan bir yakınınızsa? ya size o anda yalnızca bir başkasının telefonundan ulaşabilmişse? nasıl bu ihtimallere rağmen açılmıyor o telefon anlayamıyorum, ben özellikle bilinmeyen numaralara dönerim içimde bin bir telaşla.
  • ben bi de onceden gelecegini bildirmis biri degilse evin kapisini da acmiyorum calsa bile.
  • sıklıkla yaptığım şey. hatta bakıyorum telefona bazen bir numara aramış. kim olduğunu bilmiyorum. hanım: "kim?" diyor. "ne bileyim" diyorum. "e arasana" diyor. "lazımsa tekrar arar" diyorum. aramıyor. kim olduğu da umrumda değil.

herkes de doktor amk. yakınına bir şey olunca sanki acil müdahele yapacak. böyle de bir insan tipi var. son kez göreyim, son kez konuşayım falan filan. normalde etraflarında değer vermedikleri insanların kısıtlı 5 dakikalarını ayırıp vicdan masturbasyonu yaparlar.
  • genelde yaptığım eylem, çünkü hukuk bürolarınin dosya takip elemanları hiç de kibar değiller. artık yakınlarımı arama tehditlerine de kulak asmıyorum, huzurluyum. (bkz: borç batağında yüzmek)