şükela:  tümü | bugün
 • çoklukla telefonda konuştuğunuz zaman karşınızdakinin sizi bir angut olarak yorumlamasına neden olur bu. çünkü siz başka telden çalarsınız, elalem başka telden çalar çalar çalar. öte yandan misal; cep telefonunuzu günlerce falan açmazsınız. kim arar dan ziyade, ben ararsam konuşurum der telefonda konuşmaktan nefret eden insan. işte böyle bir şey.
  e bir de siz telefon ile konuşurken, suratınıza suratınıza sualler yönelten dingilgiller familyası vardır ki, bunlara ne denmeli bilemem. telefonla konuşmaktan da, cismine büründüğü yaratık familyasından da nefret etmesini sağlarlar insanın.
  -alö
  -hebehöhöbümenümek akütakemiluyş
  -bi dakka (o sırada el ile işaret edersiniz bak telefonla konuşuyom, git başka yerde azrail ara diye)
  -ama hebülümelm uyilemaküt
  -çat. (bu çat efekti hem telefondakine, hem de kapının ardında onu bunu şunu soran dallamayadır. eytere be!)
 • (bkz: sosyal fobi)
 • samimi/sahici olma hevesindeki insanlarin telekomünikasyon camiasinda calisanlari ekmeginden etme cabasi.
 • i$ gereği bütün birgün boyunca telefonla konu$an bir kişinin sonunda dü$eceği durum.
 • orklar arasinda yaygin oldu.

  - bööğğğğk...
  - goğğğğ.
  - igrencsin arti hayvansin!
 • insanlarin aramiyorsun demek ki beni sevmiyosun demesine neden olan huy.
 • aycell gibi gsm operatörlerinin gazabına uğramış, seste sürekli gel git yaşayan insan sendromu.
  bunun yanında çok haklı bir nefrettir ki karşındaki kişinin yüzünü, gözünü görmemek sesini duymak sadece konuşmayı samimiyetten biraz da olsa uzak tutar. sinir bozucudur.
 • çok doğru bir nefret cinsi. eş, dost, arkadaşın, anne babanın telefon istismarlarından kaçınmak gerekir. özellikle dün naaptın, yarın naaapcan gibi ergen geyiklere asla kapı açılmamalıdır. telefon sıkıcı bi cisimdir, plastiktir, sentetiktir, uzun konuşmalarda kulağa yapışır, terletir, boynu ve omuzu ağrıtır, konuştuğun kişinin yüzünü, ifadelerini göremezsin. kısa ve öz konuşacaksın o aletle, raconuyla.
 • gereksiz kırılmalar, yersiz nezaket tavırları, yüzünde olması gereken gülümsemeyi sesine yansıtma geyiği ve daha saymakla bitmeyecek bir dolu sebepten dolayı bünyede hasıl olan nefret tipi... gelen faturaların bir tarafımıza kaçması da cabasıdır. ayrıca günümüzde işlerini e-postayoluyla halledemeyen, yazıyla derdini anlatamayan zihniyetin her başı sıkıştığında yeni gelinin çüke saldırması gibi telefona saldırması ve sizden iki kelamla -ki genelde iki kelamı da bir araya getiremez bu zihniyet- dertlerine derman olmanızı istemeleri de ayrıca tartışılması gereken bir konudur.

  ayrıca

  (bkz: esegin istemediği ot burnu dibinde biter).