şükela:  tümü | bugün
 • teknik sorularin soruldugu bir mulakatsa ekseriyetle google sponsorlugunda gelisen mulakattir.
 • ulkelerarasi ya da cok uzak sehirler arasinda yolculuk yemeyince yapilmasi gereken mulakat cesidi.normal mulakatlara gore avantajlari vardir , dezavantajlari vardir , muhtemel sorulari ve cevaplari kagida yazip onunuzden okuyabilirsiniz , internet karsisindaysaniz , yeterince hizliysaniz , bilmediginiz seylerden bile bahsedebilirsiniz.cok onemli bir nokta , pijamalarla telefon mulakati yapmamanizdir , hatta insan kaynaklari uzmanlari , mumkunse telefonda mulakatta bile takim elbise giyilmesini tavsiye ediyorlar , soyle ki , nasil bir kiyafet icindeyseniz , genelde o tur bir ruh hali icine girip , sesiniz bile degiskenlik gosteriyor(mus).
 • uzun sure telefon bekledikten sonra, kime-neye oldugu onemli degil, bir yerlere kafa atma istegi uyandiran gubidik mulakat cesidi.

  bonus olarak:
  (bkz: sevgiliden telefon beklemek)
  (bkz: watching the game having a bud)
 • yürürken, otobüse binerken, yemek yaparken, işerken, sıçarken, öpüşürken, sevişirken... yakalanılması muhtemel mülakat tipi.
 • evde telefonunuz güzel çekmiyorsa sessiz ve sakin bir ortam bulmak için kasarsınız. ancak misal barselona'daki sakin yer miktarının sınırlı olmasından dolayı paşa paşa eve döner, telefonunuza bir adet kepçe bantlar, ve balkondan yarı sarkarak telefon beklersiniz. bu rezillik asla tepe noktası değildir henüz. telefon çalıp siz tam cevaplarken kepçe balkon demirine çarpıp şahane bir çınlama yaratınca bir sıcaklık basar sizi "hellooo" nidalarına karışmış.
  yani telefonda mülakatlarda kilit nokta telefondur, ihmal etmemek lazım...
 • takım elbise giyilmesi gerekmeyecek mülakat tipi
 • girilebilecek en sikiniti verici mulakat cesididir. bir defa sirket yeterince siklemedigi icin ya da pinti bir sirket oldugu icin bunu secmistir buyuk ihtimalle. stajyer mulakati icin 500 avro ulasim masrafini tak diye veren sirketler var sonucta. bu zaten umudunuzu kirar. heke hakim olmadiginiz bir dilde ise bu mulakat sictiginizin resmidir. yuzyuze yabanci dilde mulakata girmekle, herseyi telefonda anlatmak arasinda cok ciddi agri, sizi, aci farklari vardir.
 • google sponsorlugunda yapildigi zaman 1.5 saat suren ve cep telefon sarjini bitiren mulakat cesididir. sikimsonik muhabbetlerin dondugu yemekli ickili kampus kariyer resepsiyonlarinda eksik olmayan google ise alim elemanlari 2 mulakat icin kampuse gelmeye tenezzul etmezler.
 • 1 saat sonra gireceğim mülakat şeysi.
  hayır skype falan yapsaydık bari telefon mülakatı ne. ne soracaklarını merak ettiğim mülakattır ayrıca.
 • telefonun basinda uc teknik adam, ilk once sanirdam kisilik analizi sorulari ile yardiracaklar... bu sorularin buyuk cogunlugu birbirine benzeyip, oyuna getirmelik sorulardir. ardindan teknik sorularla devam edilirmis... internette oyle yaziyor. onun yalancisiyim. uc adam ve ben. bismillah diyor dine imana geliyorum. hayat ince bir cizgi uzerindeymis gercekten. olmak yada olmamak. butun mesele bu.