şükela:  tümü | bugün
 • zekai tuncanin tsm ye telefon gibi bir gavur icadini soktugu progressive tsm sarkisi.ayrica son 4 lukde kendini ebleh yerine koyup kendisiyle dalga gecmeyi bilen bir insan zekai tunca.

  bundan daha guzel mujde mi olur
  merhaba diyorsun telefonda sen
  belki konusursun diye yaniyorum
  nasilsin diyorsun telefonda sen(x2)

  bu gece misketi caldirmaz miyim?
  bu sehri ayaga kaldirmaz miyim
  sesini duyup da cildirmaz miyim?
  delisin diyorsun telefonda sen (x2)

  mutluluk ne kadar kolaymis meger
  sevginin kadrini bilseydik eger
  kim nederse desin eeee
  cilesin diyorsun telefonda sen(x2)

  affedersin bazen sasiriyorum
  boyle yalan yanlis laf ediyorum
  kapi caliyor diyip kapatiyorum
  hoscakal diyorsun telefonda sen
 • çok zor bir sen çeşidi. telefonla konuşmasını sevmeyen kimseler için ızdırap, çoook özlemiş kimseler için* ızdırap x* 10.
 • zekai tuncanın 1989 yılında göksoy plakcılık tarafından cıkarılan icime dogdu adlı albümünde 9.parcadır.
  söz:cemal safi
  beste:zekai tunca
  neşeliymiş gibi görünen şarkılardandır.

  (bkz: seni seviyorum diyemeyen erkekler)
 • teknoloji alametlerinin şarkılarda, şiirlerde kullanılmasının hazin bir neticesidir bu şarkı. teknolojik aygıtlar, çoğu kez san'atın -zamanı ve mekanı aşan- estetik değerleri ile uyumlu olamamaktadır. sanırım burada mühim olan şarkının veyahut şiirin konusunun kurucu ögesini teknolojik unsurların teşkil edip etmemesidir. yoksa tamamlayıcı unsur olarak yedirilebiliyorsa ne âlâ!
  (bkz: attilâ ilhan)

  bu minvalde yapılmış daha eski bir çalışma olarak daktilom isimli bir şarkı akla gelmektedir. dinleyince komik gelir anlattığı hikaye. "mms yolla bana" tarzı da bu geleneğin bir devamı olarak addedilebilir.

  haa bir de telgrafın telleri mevzusu vardır ki farklılık arz eder: telgrafın teknolojik boyutunun tarih olmuş olması, türküdeki hikayenin -misal olarak- telgraf yazışmasından ibaret olmaması gibi sebeplerle aynı garabeti taşımadığını söylemek mümkündür.
 • radyo alaturkada mütemadiyen çalınmakta olan şarkı. insan önce bir yadırgıyor, "telefonlu sanat musıkisi mi olurmuş? mektup olur ucunu yakarsın, mendil olur, ne bileyim çiçek olur" diye. ama sonradan düşündüm de, türk sanat müziği deyince hep dönüp dönüp aynı eski şarkıları çalmaktansa yeni eserler üretilmesi iyi olacak. e yeni eserler de doğal olara çağa ayak uydurmuş olacak. sanırım bundan bir 50-60 yıl sonra telefon tarih olduğunda dinleyenler bu kadar yadırgamayacaktır.
 • sanirim telefonda sen adinda sanat musikisi garip kacmasin diye parcanin adi bundan daha güzel müjde mi olur diye gecmektedir. zaten siirin orijinalindeki "afedersin bazen sapıtıyorum" gibi taskin bazi kisimlar da bir sanat eserinin agirligina uygun bir sekilde modifiye edilmistir.

  http://www.youtube.com/…ilpage&v=vone9l8k7tw#t=309s
 • cemal safi şaheserlerinden sadece birisi. sözleri için:
  (bkz: #76116440)