şükela:  tümü | bugün
  • cep telefonu çaldığında, "abi ben şimdi şurda-şurda*yım," diyen birisini duyduğunuzda, orasının sözü edilen yer (şurda-şurda) olmadığını görerek, telefonun ucundaki kişiye acıma hisleri beslemenize, bunu yapan insanoğluna da içinizden -muhtemelen- sövmenize neden olan davranış biçimi.
    (örnek: geçenlerde sürekli gittiğimiz barda bir arkadaş anlattı. o barın müdavimlerinden* bir avukat beyefendi, tam güpegündüz bira içerken cep telefonu çalmış, cevap vermiş ve telefonun ucundaki kişiye, "abi şu anda konak'dayım, senin işi takip ediyorum," filan demiş. hadise izmir'de geçiyor anladığınız gibi... duyduğumda güldüm bayağı bi...)
  • telefon ahizesinden gec kaldiginizi haykiran kisinin gazabindan korunmak icin gelistirilmis bir korunma mekanizmasi.
  • (bkz: beyaz yalan)
  • -nerdesin?
    -24° kuzey enlemindeyim...
    -ebende orda mi?
  • -aloo..füsun abla
    -efendim rüstem?
    -nerdesin abla?
    -36.cadde ile 48.caddenin birleştigi köşedeki telefon klubesinin içindeyim..gelsene sende rüstem
    -tamam abla 15 dakika sonra ordayim
  • -haci nerdesin?
    -mekkede
    -oehh sktr lan..dalga gecme...
    -eeee haci dersen bana alacagin cevap kuvvetle muhtemel budur keramicim...
  • - oğlum nerdesin?
    -anne dersteyim konuşamıyorum şimdi.
    -hmm. ordaki 50 bin kişi baya baya bağırıyo ama fener fener diye
    dıııt dıııt dıııt*
  • -ajan mörfiii
    -evet pentagon benim
    -neredesin?
    -pendikdeyim abi..
    -lan biz seni afganistana usameyi bul diye gönderdik ne işin var pendikde...
    -abi bizim amcaoğlunun bi çek-senet işi varmış onu halledicem..hemen geciyorum abi..siz bana air force-1'i gönderin..beklıyom ben kurtköyde..
    -kovuldun ajan mörfii...
    -ama ama ama ama abi..şaka yapmıştım ya..hayy skyimm abi kabildeyim valla...istersen uydudan tespit ettir yerimi..
    -eee kovuldun dedim..başarılar
  • -nerelerdesin?
    -ada sahillerinde
    -hangi ada?
    -buyuk atlasi aç..kafana göre bir ada seç...ben heryerdeyim..
  • (bkz: sıkılhan)