şükela:  tümü | bugün
  • çıldıracağım ya. ulan ben günde telefonu 200 defa bir şey gelmiş mi diye kontrol ediyorum bu hayvanın evladı muhabbetin ortasında telefon 20 kere ötüyor dönüp bakmıyor bile.

screen shot alıyor mesela arkada 20 tane bildirim şeysi var. ulan insan nasıl merak edip bakmaz?

(bkz: benim kafa hayırlısıyla going to go)
  • önceki tecrübelerine dayanarak telefondaki bildirimlerin %90 ihtimalle reklam, promosyon..vs tarzı şeyler olduğunu tahmin eden insan.
  • bu ne rahatlıktır. ya da ben rahatsızım, bilemiyorum. hayır, konu sadece bildirimin ne olduğunu merak edip etmemesi değil. telefonda bakılmayan bildirimin kalması rahatsız etmez mi insanı? bir sebepten birisi telefonunu bana verdiğinde günler öncesinden kalma bildirimler gördüm ben. ben üst satırsan minimum düzeyde simge olmasına alışık biriyim ve bildirimleri ekrandan yere dökülen bir telefon gördüğüm zaman acayip uyuz oluyorum. sorduğumda da hep bu şekilde cevaplar aldım: 'ne olduğunu bilmiyorum ki. biliyorsan sen bak be abi'. bumu duyduğum an tüm bildirimleri silip süpürüyorum. o anda bir ferahlık, bir rahatlık geliyor ki anlatamam.

not: benim karşılaştıklarım karizmadan çok bilgisizlikti. ayrıca öyle bir karizma da yoktur. öyle karizması olan insan telefonunu da temiz tutar bence.
  • üşengeç insanlar bir işle bir kere uğraşmak ister. o işin tekrardan karşısına gelmesine tahammül edemez. bu yüzden telefonla, bildirimlerle mesajlarla bir kere uğraşır. her bildirim geldiğinde bu neymiş, bu kimmiş diye bakmazlar. önemli olan aramaların ve mesajların bildirim tonunu ayarlar. diğer bildirim sesleri o insan için o kadar önemli değildir. o bildirime akşam baksa da olur veya bakmasada.

şahsen ben öyleyim. şuan telefonuma bakıyorum mesela; sosyal diye bir klasör yapmışım. 345 bildirim var. ama önemi yok. önemi olsaydı telefon farklı sesle bildirim verirdi bakardım bende. 126 adet sms var. onların da önemi yok. 27 adet youtube bildirimi 35 adet ise mail bildirimi. ama hiç bir önemi yok. o yüzden bakma gereksinimi hissetmiyorum.
  • saygıyla önlerinde eğildiğim insanlardır. hafif soyulmuş yara kabuğunu tamamen soyma içgüdüsü gibi beni rahatsız eden bir durumdur bildirimlerin öylece durması.
    whatsapp, instagram, messenger gibi sosyal iletişim programlarında mesaj geldiğinde kırmızı daire içinde 6-7 gibi gelen mesajları gördüğü halde okumuyor. ben daha mesaj geleceğini hissederek açıp bekliyorum.
    aynı şekilde mailleri de okunmamış olarak tutar bunlar. unutmamak için okumuyorlar.
  • babam olur ogretemedim bi turlu
  • bende fazla fazla olan karizma. hiç bildirim gelmeyince zaten acayip kolay oluyor.
  • sanki marifetmiş gibi karizma saymışlar. kendi attıkları mesajların okunmamasından da gocunmamalılar... bir adım daha gidecek olursak, okunmaya değer mesaj atamayanlar, okunmaya değer mesaj almayı unutmuşlardır.
  • son görülmeyi kapattığım için, herkes okumuyorum zannediyor.
  • sevgilisi yanındadır, yedekte bulunanlardan biri mesaj atmıştır. işte bunlar hep karizma