405 entry daha
 • üç dakikayı geçen tüm konuşmalarım için geçerli durum.

  mesajlaşmayı da sevmiyorum,
  arayabilir miyim diye mesaj atılmadan aranmayı da.
  uzak kalabiliyor muyum hayır!
  bundan kaçış ancak tibet'te inşallah, turuncuları çekince huzura ereceğimi umarım…( ben ve tibet… my dear lord!!)

  hele hele uzak mesafe ilişkisi yaşayanlara sabır selamet dilerim, hakikaten çekilecek dert değil!
 • ben. arkadaşlarım ararken soruyor sormadan aradıysa çok çok özür aradım ama acildi mesaja baksana diyor ahahahah verdiğim etki resmen. babam bile artık aramak yerine mesaj atıyor. tek bir kişide sadece seve seve açıyorum o telefonu üstüne ben arıyorum saatlerce bıkmadan usanmadan konuşuyorum. o kendisini biliyor. her zaman her saat arayabilir.
 • planlı durumlar dışında telefonumu daima sesi ve titreşimi kapalı kullanıyorum. sonra mesajla geri dönüp işimi hallediyorum.
 • 7/24 telefonumun sesi de titreşimi de kapalıdır. sokakta insanların yanında, takside, minibüste, dolmuşta, otobüste, metroda, ofiste yalnız olmadığımda asla telefonla konuşmam. telefonu çıkarıp internette gezinmem ki bunu evde tek başıma olsam da yapmam zaten.

  işimin başında olduğum saatlerde ya da kafa dinleyerek dünyadan uzaklaşmak istediğim anlarda telefonu uzak bir noktaya bırakıp hayatıma geri dönüyorum. yapmayın... telefon bağımlısı olmayın kuzum.
 • kişisine ve zamanına göre değişir. bazı isimler var, 7/24 arasa hat değiştiririm ve yine açmam. çok acil bahanesiyle gelen saatsiz, anlamsız aramaları kabul etmiyorum. nota veriyorum, kınıyorum. whatsapp acil işler için gayet efektif, mail at demiyorum sonuçta.
 • nefret etmek değil de, bu ara hiç haz etmiyorum. yoruyor, yoruyor ve daha çok yoruyor.
  imkanım olsa oğlumu da alıp şöyle dağ evi olan ormanlık bir yere gitsem. 6 ay tüm teknolojik aletlerden ve insanlardan uzaklaşsam. sadece müzik dinleyebileceğim bir radyo olsa. gece gündüz odun kırsam. zihnimi susturup ve dinlendirip geri dönsem. insanlığa, daha faydalı olurum gibi geliyor...
 • 1994 yılından beri iş yüzünden hiç kapanmadi sürekli çalışıyor ve en nefret ettiğim nesne , emeklilige dair en büyük planım cep telefonu sinyallerinin ulaşmadığı yerler
 • bu kişi net olarak benimdir ben birini aramadığım sürece keşke beni aramasalar. iş yüzünden gün içinde fazlaca telefon ile konuşuyorum üstüne bir de iş sonrası çalan telefon gelince gulyabani görmüş gibi oluyorum. hoş ben çalışmasam da telefonla konuşmayı hiç sevmiyorum keşke herkes sadece mesaj yazsa.
 • beni de kervana yazın, nefret etmemin en temel sebebi, günde 3-5 kere turktelekom, haftada 2-3 kere digiturk ve dsmart , haftada 1 civarı bahis siteleri, hemen hemen hergün çeşitli anket platformları ve kampanya tatil aramaları, herbirine de “bir daha aranmak istemiyorum” diye açıkça söylememe rağmen arıyorlar. (türktelekom başı çeker, bir ara azıtmışlardı gece 22:00-23:00 arasında arıyorlardı)

  ülkede adalet olsa, önce bunları engellerler, iys sistemi var ve bu firmaların hiçbiri orada kayıtlı değil.

  en nihayetinde her gün istemediğiniz aramalara cevap verip, aranmamak istediğinizi söyleyip, ertesi gün tekrar aranıyorsunuz. (bir süredir yazılım yüklediğim için 850-212-vs… ile başlayan numaralar arayamıyorlar)

  telefonla aranmaktan nefret etmiyoruz. gereksiz yere sürekli rahatsız edilmekten hoşlanmıyoruz.
 • bu yüzden telefonumu uzun zamandır rahatsız etmeyin modunda kullanıyorum. belli kişiler dışında çağrılar sessiz. bu konuda müzdarip kişilere tavsiye ederim.
hesabın var mı? giriş yap