şükela:  tümü | bugün soru sor
 • artık 15 yaşında çocuğun, asgari maaşla çalışan bireyin bile elinde iphone/blackberry olduğu için esamesi okunmayan durum.
 • ergenlikle alakasız olan ve bütün insan ırklarının vazgeçilmezi olan saçma hareketler bütünü. sadece cep telefonuyla falan değil bu durum, atabildiği her şeyiyle havasını atar.
 • paranın satın alamayacağı şeylere sahip olmayanların avuntusu olan tutumdur. yaşamın sıradanlığında ve doğallığında '' biraz su biraz yeşillik her yer benim evimdir...'' diyebilme özgürlüğüne ulaşamamış alışkanlıklar ve mülk biriktirme esaretine mahkum, yaşamı ıskalayanların rekabeti kapitalizmin garantörüdür. eskiden sokakta oynayan çocukların sınıf ayrımı olmamasının nedenleri arasında cep telefonu kullanmama ve babalarının işlerini merak etmeme sayılabilir. ama' neredeyse siteler devleti'' olma yolunda emin adımlarla ilerleyen türkiye için sınıflar arası çizgiler '' site güvenlikçileri tarafından hassasiyetle çizilmekte. geçmiş ola.
 • 100 lıralık telefonumla tanıdıgım en zor hatunu tavladım. ne evım ne arabam vardı. tavlamakla yetinmedım evlendim. arabasına da kondum hatta. taksitlerini ödüyor hala.
  aşık ettım kendıme, ben zaten oldum.
  yani telefonmuş yarakmış kurekmış bunlara anlam yüklemeyin.

  başka şeyler var. hayattan keyif alacağınız yüzbinlerce farklı şey varken arabaya binip kendini bir sik sanırsan bi gün o güç elinden gidecek diye hep korkarsın.

  batan sanayiciler o yüzden intihar ediyo amk. aslında en batık hali bile benim 100 katım para kazanıyordur da alıştığı yaşam standardının altında artık...

  mental ve fiziksel halinize yatırım yapın amk. keyif alacağınız sporlar yapın, biraz gezin. az bi kıtap okuyun lan! gerçi bunu yazdığım adamlar asında sözlük falan pek okumayan adamlar. yani kitap okuyun demek dangalakça oluyor.

  telefonda oynadığınız her oyun sizi etrafınızda asla bir daha göremeyeceğiniz şeylerden uzaklaştırıyor. düştük hepimiz bu oyuna, kıralım lan şu kafesi artık...
  hepimiz diyorum bak.
 • sırf bunu yapmak için yeni telefon alacağı zaman üst modelleri mevcut telefonu ile benzer dış görünüşe sahip olduğundan onları tercih etmeyip, başka markanın son çıkan telefonunu almayı planlayanlar var. mazallah benzer kasa olunca telefonunu yenilediğini anlamayanlar olur falan * ne diyebilirim insan gerçekten hayret ediyor.
 • araba anahtarıyla bunu yapamayacakların başvurduğu hadise. ego tatmini işte, bırak oynasın.
 • bunu yiyen kızlar olduğu sürece bunu yapan erkekler olacaktır. saçmalık bence. 4 buçuk yıldır aynı telefonu kullanıyorum kimse de ezik demedi.