şükela:  tümü | bugün
  • jet black iphone 7 kullanıyorsanız (bkz: göt ister.) o göt bende yok kundaktaki çocuk gibi sarıp sarmaladım telefonu
  • rahatını bilen kullanıcı davranışı. telefonumda kılıf, koruyucu ekran vs. yok gayet rahat kullanılıyor böyle. satma gibi bir amacım da yok. ama iphone x sahibi olanlar taksın bence. o kadar para bayılmışsın yazık günah.
  • 5 senelik telefonumun çöp olmasına sebep olan durum. ben salak, ablamın "telefon zaten eski. bundan daha kötü nasıl olabilir ki!" demesine aldırmayıp ekran filmini de kılıfını da çıkarmasına müsade etmeyecektim. aynı gün telefonum yere düştü ve şimdi kendi kendine gelip giden ve sürekli kapanan bir telefon, çatlak bir ekranla başbaşayım. üstelik artık sesim biriyle konuşurken karşı tarafa net gitmiyor. yaktın beni abla! yeni telefon alacak param da yok. kaldık mı yine bizim emaktara. siz siz olun telefonunuzu kılıfsız kullanmayın. hele kırılmaz ekran camlar olmadan asla kullanmayın. öyle 5 binliralık telefonu 5 liralik ekran filmi 20 liralık kılıf mı koruyacakmış demeyin. zira koruyor ucuz ve etkili bir tedbir. telefonu kılıfsız kullanmak pişmanlıktır!
  • kendi parası ile alsın o zaman görürüm rahatını bilen kullanıcıyı. örnek olarak bir iphone x diyelim piyasası 5-6 bin tl kaçta kaçınızın aylık kazancı bu miktara tekabül ediyor? bu cihazı gidip operatörden 2-3 yıl vade ile alıp daha borcu bitmeden düşürüp çöp etseniz olmayan telefonun borcunu ödemek nasıl hissettirir? bu cihazın parası ayda benim elime geçen kazancımın yarısından fazla; buna rağmen kullanmakta olduğum 6s plus ile 7’de cam ve kılıf mevcut.
    para kolay kazanılmıyor, insan aldığı malın kıymetini bilmelidir.
  • zengin davranisidir

tanim: materyale onem vermeyen kisi hareketi
  • telefonların kendi aralarında kontrolsüz ilişkiye girmelerine ve çeşitli sağlık sorunlarına neden olabilecek, hatta üremelerine sebebiyet verecek eylem.
  • ben çalıştığım iş doğrultusunda yapamıyorum ama izin günlerimde veya akşam eve geldiğimde kılıfsız kullanıyorum. daha rahat oluyor inanın.
  • olması gerekendir. çizilmeyen camlar, daha sağlam kasalar bunun için geliştirildi.
  • uzun süredir yaptığım eylem. telefonun ön yüzü sıfır cihazdan farksız ama gel gör ki arka kısım... görme. çizik denemez sanırım, yarıklarla dolu.
  • iphone 7 plus jet black telefonumla aralarında yer aldığım guruhtur.

çok sık telefon değiştiren bir insan değilim.
    genelde elimdeki telefon patlayana kadar kullanırım.

şu an telefonumu yere düşürsem ve önü arkası tuz buz olsa 300 liraya hem kasa
    hem de ekranını sıfırlayabiliyorum. üstüne sıfır telefon almış gibi hissetmek de cabası.