şükela:  tümü | bugün
  • arayandan hoşnut olmama durumunu belirtebileceği gibi, az önce kapatıldığı için ani bir refleks de olabilir.
  • biraz once arayip 'biraz sonra arayip soylerim' diyen kisiye soylenen telefon sozu de olabilir...
  • aslında başlayacak olan görüşmeye biraz karizma da katabilecek davranış. ağır abi pozları sergileyerek konuşulacaksa böyle bir başlangıç nefis olur. karşı taraftaki arayan kişi mıy mıy edip duracaktır. güvenin bana.

* dilülülü
    - söyle!
    - geçmişini sktiiğimin ibnesi saat 10 oldu nerdesin?
    - ahala müslüm bey! koşuyom abicim. çılgınlar gibi koşuyom. emredersin abim. hınk
  • arayan kişiye karşı bir nevi üstünlük sağlama çabasıdır. öyle ya o kişi arayandır, mutlaka söyleyecek bi sözü vardır ve söyle denildiğinde kendine patır patır dökülür bu sözler. ve işte tam o anda telefonu söyle diyerek açan zaferini kazanmıştır; eşşek gibi der içinden ben söyle dedim ya. bir şekilde bu katikulliye gelen ve intikam için yanıp tutuşan garibin yapması gereken ise olur olur ya o kişi ararsa telefonu sus diye açmak olmalıdır. işte sözün biteceği an o dur.

(bkz: sözün bittiği anlar)
  • "vakit nakittir,naber napıyosun geyikleriyle zaman harcamayalım" diye düşünen güruha üye olan kişilerin yapacağı bir işlemdir..
  • telefonu açan kişinin ekstra sinirli ya da çok meşgul olduğunu gösterir.
  • ses tonuyla birleştiğinde anlamlı olacak davranıştır. aynı davranış ses tonuna göre "ne arayıp rahatsız ediyorsun beni" ya da "ölürüm ben sana söyle hayatımın anlamı" şeklinde yorumlanabilir.
  • ispanyolca konuşanlar da bu şekilde açarlar telefonu, hatta onlara göre gayet kibar bi tarzdır.

(bkz: digame)