şükela:  tümü | bugün
 • alkolik paranoyalarının başında gelir.
 • akıllı telefonların çıkması ve tuvalette gazete olarak kullanılmaya başlanmalarıyla daha sıklıkla karşılaşılabilecek bir sakarlık. düşen telefon da kıytırık olmayınca daha da bir oturur adama. bu noktada oturup kalkarken dikkat etmeyi öneriyoruz zira tuvalete telefon düşürme vakkalarının %64'ü oturup kalkma esnasında gerçekleşiyor (bkz: yersen). otururken telefonla tuhaf işler yapmıyorsanız zaten klozetin deliğine yakın bir konumda olmayacağı için en kötü ihtimalle yere düşer.

  21. yüzyıl insanının en buyük korkularindan biri olan tuvalete telefon düşürmek, köpekbalığı saldırısı, uçak düşmesi, okulda altına sıçmaktan sonra en büyük korkular arasında 4. sırada yerini alıyor.

  bu durumla karşılaşırsanız bok püsür demeden düşünmeden, duraksamadan elinizi tuvalete sokun telefonu çıkarın, açıksa kapatın. kapanmışsa hemen pirinç dolu bir kavanozun içine yerleştirin bir-iki gün bekletin. pirinç nemini emiyor. bir arkadaşın suya düşen telini kurtardık böyle. elinizi sonra istediğiniz kadar yıkayabilir isterseniz hamama gider kese bile attırabilirsiniz. (telefonu ve pirinç kavanozunuzu götürmeyin), her şeyde pirinç kavanozuna güvenmeyin.
 • dandik telefonun başına gelince sim kartın durumuna üzülmeye sebebiyet veren durumdur.

  bu sabah benim de başıma geldi. telefon akıllı telefon filan değil, ne biliyorsa ben öğrettim o telefona. konuşabiliyor*, mesajlaşabiliyor başka da bir özelliği yok.

  sabah uyumadan önce telefonu cebime koydum, yatağa doğru yol aldım ve o sırada: "lan aslında bi' tuvalete gideyim de öyle yatayım." düşüncesi beni kapladı.

  düşünce aklıma girince iyi bari gideyim deyip tuvalete gittim. evde her iki türlü tuvalet olmasına rağmen ben alaturka tuvaleti seviyorum, dolayısıyla da o tuvalete gittim. tam sıyırdım, oturacam; derken çata pat sesler geldi, kafamı çevirdiğimde siyah bir aletin delikten aşağı doğru yuvarlandığını gördüm.

  o sırada cebimi kontrol etme gereği bile duymadım çünkü anında telefonun gittiğini anlamıştım. telefon değerli olmadığından içime sim kart'ın durumu düştü. rehberin yedeği yok, sim kart üzerime değil ve 6 senelik hat. hattı tekrar çıkartmam mümkün değil. bu üzüntüler eşliğinde hacetimi görmeden çıktım tuvaletten.

  1- 2 dakika sonra ise tekrar döndüm, bari hacetimi gidereyim dedim. o sırada bi' baktım telefon, tuvaletin yan tarafında duruyor. önce bi' "acaba su kabul etmedi, telefonu geri mi fırlattı lan ?" diye düşündüm. sonra baktım herhangi bir ıslaklık emaresi yok. baktım parçalara ayrılmış. arka kapak duruyor, cihaz duruyor, sim kart duruyor*, batarya yok!

  o an anladım ki telefon yan tarafa çarpmış, kapak açılmış, sadece batarya tuvalete düşmüş.

  şanslı olduğumu düşünenler için belirteyim her yıl ağustos ve eylül aylarında yaklaşık 1 haftalık lanetlenme dönemi yaşıyorum.

  muhtemelen o döneme girmiş bulunmaktayım çünkü telefon sağ kurtulduktan sonra ayağı kalkarken nasıl becerdiysem duvarda asılı olan sıvı sabunluğu da tuvalete düşürdüm, bildiğim kadarıyla antika olan bir gaz lambasının camını kırdım, nasıl becerdiysem 100 kilo ağırlık taşıyabilen masayı 58 kilo olmama rağmen kırdım.

  günü bu doğa üstü olaylar ile açtım, lanet yüzünden 1 hafta içerisinde ölürüm diye düşünüyorum. 1 hafta içinde hiç entry girmezsem ibnelik yapmayın, arkamdan merhumu iyi bilirdik diye entry girin lan.
 • ne yazık ki bugün başıma geldi.

  3 yıldır 5800 kullanıyorum, telefonun hali zaten içler acısıydı. ama yine de içinde yılların fotoğrafları, videoları, ne bileyim şarkıları falan vardı. arşiv vardı, kullanılmışlık vardı, anılar vardı be.
  telefonumdan nefret ediyo olsam da çok koydu bu durum bana. kaldı ki sim kartı olayını nasıl halledeceğim de muamma. kayıp falan deyip yenisini çıkarttırabiliyoruzdur umarım. 6 yıldır kullandığım hat o da, tekrar kavuşamazsak çok üzülürüm..

  aile bireylerim de ygs/lys'ye hazırlanıyor olmam sebebiyle yeni telefon alma fikrine hiç yanaşmıyorlar. anlayacağınız, bu devirde telefonsuz kaldım.

  öyle de bağlıydım ki, hiç elimden düşmezdi sürekli mobil olarak ekşi'de twitter'da falan gezerdim. şimdi ne halt edicem hiç bilmiyorum. neyse galiba kendim ettim kendim buldum, yapacak bir şey yok.

  ayrıca not: iyi ki iphone ya da s3'üm falan yokmuş, bu da züğürt tesellisi
 • özellikle klozet tipi wc lerde bi elinle kıçını toplamaya çalışırken, diğer elinle telefonu tutmakla birlikte sifonu çekmeye çalışırken yaşanan durumdur.
  önceleri tetrisi düşürmekle başladı. daha sonradan nokia 3310 lu yılları izledi. i phone döneminde kıç toplamayı nihayet öğrendim. (bkz: sifonumu seveyim)
 • beynimin ters çalışması sonucu başıma gelmiş olaydır. üniversite 2. sınıfta iken dersten çıkıp 100 numaraya gittim. yanımda çantam olmadığı zamanlarda telefonum hep pantolonumun arka cebinde durur. 100 numarada da yapmam gereken şeyse doğal olarak telefonumu pantolunumun ön cebine almaktı. ama nolduysa o an hali hazırda ön cebimde bulunan telefonumu arka cebime alıp pantolonumu indirme suretiyle çatır çutur sesler geldi ve bir döndüm ki ne göreyim... güzelim nokya telefonum alaturka tuvaletin deliğinin yaklaşık 30 cm aşağısında bana bakıyor. acımdan o tuvalete yapamadım tabi. allahtan bir başkası da vardı da oraya yaptım. sonra tekrar gidip baktığımda telefonumun ışığı hala açıktı ve daha sonrasında sanki uzun florasan lambaları açınca bir iki saniye kırpışır ya hani işte öyle gitti ışığı canım telefonumun. nasıl canım yandı nasıl. eski bir telefondu ama sevdiceğiminkiyle aynı telefon idi. neyse hala gider gelir bakarım o deliğe...
 • yeni aldığım telefonumu lise yıllarında düşürmem sonucu (döne döne gidişini izlemek çok yıkıcıydı) bi daha tuvalette oyun oynamamaya karar vermiştim. bu kez de mr a girdim o ayrı.
 • son teknoloji telefonun deliğe düşmesi ile ekranının yanıp sönmesi, ardından kapanmasının bir olduğu hadise. tuvalet kağıdı ile anında açıp silmek dahi yaramadı.
  uzman kişilerin tavsiyeleri:
  -kapanan telefonu düğmeden açmaya çalışmayın
  -kurutma makinesi kullanmayın
  -hemen en yakın telefoncuya götürün
  -bilgi ve belgeleri kurtarmak için yetkili servisine götürün.
 • sony xperia z ile bir sorun yaratmayacak eylem. hatta hobi olarak da yapabilirsiniz.