şükela:  tümü | bugün soru sor
  • - abi bu telefon kaca?
    - 120'ye olur
    - 100'e kapatsak

(bkz: igrenc espriler)
  • hem yanlış numara çevirmiş olan, hem de telefonda konuşma adabından yoksun, yani daha telefonu açar açmaz 'orası neresi?', 'kiminle görüşüyorum?', 'kimsiniz?' * gibi asla cevabını alamayacağı sorularla sizi muhatap eden şahsa karşı memnuniyetle gerçekleştirilen eylem.
  • sinirlenip , telefonun ya sadece ahize kızmını ya da bütününü birinin veya kendinin yüzüne yapıştırma , kapaklama , kapatma hali...sinirli değilken de , zekası olgunlaşmamış küçük çocukları eğlendirmek için , yüz kısmı , telefon yardımıyla kapanır ve hemen çekilerek , küçük şirine " cee" veya " deee" veya " ta da" veya " bö" şeklinde söylemler yapılıp eğlenceli dakikalar yaşatılır...
  • gecen gun "alo disbank mi" diye telefon acan adamin son derece kibarca soylenmis "kac numarayi aramistiniz, sanirim yanlis aramissiniz" cumlesi uzerine yaptigi eylem. bu eylem uzerinden bikac saniye gecmemistir ki okuz sahsiyet tekrar telefonu caldirir ve ayni aptal tonla "alo disbank mi" der. bunun uzerine de "bana bak demin sen ne diye telefonu yuzume kapattin, seni ......" seklinde bir ayar alir.
  • diyalogun hicbir cozumlemeye varamamasi ve karsi hattaki kimsenin zivanadan cikmis halde, direk hakaret ya da taciz modunda soylenmesi durumunda, ona karsilik verip olayin bokunu cikartmamak ve bu iskenceye bir son vermek adina yapilabilecek hadise. ekseri "ben kapatiyorum" ya da "hadi sonra konusuruz" vs biciminde bu kimseye haber verilse de, sozkonusu kimse kendi eylemiyle fazlasiyla mesgul oldugundan, bunu yine telefon yuzune kapanmis gibi algilayacaktir.

ayni durumun yuzyuze gerceklesmesi halinde, mekani hizla terketmeye mukabil davranis bicimi.

(bkz: ben kavga etmek istemiyorum)
    (bkz: bir reset atayim geliyorum)
  • medeniyetten nasibini her noktada alamamış, kontrolsüz insan davranışı.
  • eğer kapağı yavşamış * bi ericsson t28 sahibi * iseniz telefonunuz pantolon cebinizde kapağı açık olarak durur aktif kapak özelliği de hava olsun* diye açık bıraktıysanız her adım atışınızda sizi arayanlara telefonu yüzlerine kapatmış olursunuz. bir süre sonra sizi arayanlar da artık suratlarına telefon kapanması konusunda pek anlayışlı *olmuşlardır...
  • gerçekleştiren şahsın karşısındaki kişinin sinir katsayısı yüksekse,yüzüne kapatılan o telefonu ilk görüşmede ilgili şahsın en uygun yerine monte edecek, yüze kapatan bünye de içinde bulunduğu acı ile tövbe ederek ne muhatabına ne de bir başkasına karşı hayatı boyunca asla bu davranışı gerçekleştirmeyecektir. bu bakımdan öğretici ders verici hayatın içinden bir harekettir. yaşayarak olgunlaşmak isteyenler için yapılması önerilebilir bile.
  • yıllardır birlikte olduğunuz sevgilinizle telefonda yapılan kavganın sonunda taraflardan birinin yaptığı eylem.(iki tarafta bu eylemi oldukça sık yapmaya başladıysa fazlasıyla yüz göz olduklarını anlamaya başlarlar.)karşı tarafı oldukça sinirlendirir, eylemi yapan kişiye ise keyif verir:)