şükela:  tümü | bugün
  • https://twitter.com/…tatus/1192065881616068608?s=19

diyanetin yaptığı ilginç bir kamu spotu. hatun çay getiriyor, kek getiriyor ama yok. adam hep telefonuyla ilgileniyor. sonra "yahu bütün kadınlık görevlerimi yerine getirdim çay kek herşey tamam ama adam yüzüme bakmıyor. dur mesaj atayım" diyor. adam mesajı görünce birden aydınlanıyor. telefonu bırakıp "dur hanımıma kek yedireyim" diyor ve mutlu son.

harika bir çalışma olmuş. senaryo ve kurgu hatasız. ben tatmin oldum. diyanete ayırılan bütçe ile böyle güzel işler yapıldıktan sonra hiç kimse ağzını açıp tek kelime bile etmemeli.
  • hangi eşi ama? adam belki de o esnada diğer üçünden biriyle konuşuyor zaten.

ekleme:
    https://picr.me/i/2019/11/07/vjmtju.jpg

dünden beri bunun gibi onlarca mesaj gelmiş, bir tanesi bile "yazdığın şey yanlış dinde böyle bir şey yok, kadın, erkek herkes eşittir." yazamamış. yine söylüyorum bir kapı zili olarak herkese önerim (bkz: din den dön)
  • kadının neden başörtülü olduğunu anlamadım. evde baş başaysan mahreminin yanında saç örtülmez.
  • (bkz: telefonun değil hizmetçinin yüzüne bak)

iyi bir mesaj vermesi için yapılan fakat kötü bir imaja hizmet eden kamu spotu.

eğer bu reklama 3 dakikadan az olamaz kuralı koysanız eminim 2nci dakikadan sonra adamın ayaklarını yıkatırlardı kadına.
  • diyanet işleri başkanlığının 2019 yılı mevlidi nebi haftası olarak seçtiği “peygamberimiz ve aile” temasına ilişkin yayınlattığı bir video klibinde geçen bir slogan.
  • islam inancı bu arkadaşlar. kadina biçilen bazı görevler var. ev ve bilhassa mutfak işleri de o gorevlerin başında geliyor. diyanet bu inancın yaygınlaşmasına uğraşıp erkeğin kadına kek getirdiği bir kamu spotu mu yayınlayacakti? bence siz beklentilerinizi değiştirin. en azından kadını göstermişler :p
  • oysa hanımefendi safamerve 'den aldığı altin rengi feraceyi kek ile taçlandirmis; ruh gibi bakislariyla unutulmaz(!) bir gecenin sinyallerini vermiştir.

adam haklı lan. ben olsam ütü masasıyla bile ilgilenebilirdim yani...
  • son yıllarda kadın erkek hepimizin internetten gözümüzü ayıramadığımız, ülkemizde boşanma oranlarının yükseldiği ve anayasada da belirtildiği gibi ailenin toplumumuzun temelini oluşturduğu düşünüldüğünde, doğru ve yerinde bir kamu spotu olduğunu düşünüyorum. tabi bu kamu spotunu diyanetin hazırlaması ve videoda tesettürlü bir kadının oynaması sebebiyle doğaldır ki islama mesafeli insanlar tarafından video beğenilmeyecektir. hemen " kadın niye kapalı", "kadın niye kocasına hizmet ediyor", " adam hangi eşine baksın belki diğer üçüyle ilgileniyor " gibi zeka ve mizah dolu sorular sorularak verilmek istenen mesajın özü es geçiliyor. ancak " telefonun değil eşinin yüzüne bak" temalı aynı mesajı misal çağdaş yaşamı destekleme derneği verseydi bu videoyu beğenmeyen aynı insanlar kamu spotunu yerden göğe sığdaramaz ve çok takdir ederlerdi eminim. verdiğim örnekteki bu ikiyüzlülüğün toplumumuzda tersi de mümkün. artık insanımız verilen mesajla değil mesajı kimin verdiğiyle ilgileniyor.
  • diyanet inşallah kul hakkı ile ilgilide kamu spotu çeker.

çok şey yazasım var da
    neyse aq sayın seyirciler.
  • çay ve keki aynı tepsiye koymayan kadının oynadığı kamu spotu.