şükela:  tümü | bugün
  • ınterneti oldugu halde mb ve gb'da diyebiliriz, sadece internete girmek istedigi zaman mobil veriyi acip, isi bittikten sonra mobil veriyi kapatan insanlar olabilecegini dusunuyorum.
  • 3g ve 4g ye yedirecek şarjı olmayan insandır.
  • gece yatarken modemin fişini de çekiyodur.
  • kız düşüremeyeceğini bildiği için entry girerken -de/-da ekini ayırmıyordur.
  • internet paketi yoktur ya da çok azdır.
  • sevgilisinin yanında beklenmedik mesajlar almak istemiyordur.
  • amcamın yanında yeni çalışmaya başlamıştım ve ilk akıllı telefonumu en büyük amcam jest yaparak almıştı. (bkz: samsung galaxy wonder) o zamanlar para yok amcamın verdiği harçlıklarla hayatımı idame ettiriyorum. evde internet yok ve babam bazen çalışıyor bazen de çalışmıyor. yani anlayacağınız internet paketim bitse yenisini alacak para yok cepte. bundan dolayı hücresel veriyi sadece kullanacağım zamanlar açıp işimi bitirince kapatıyordum. hele ki dalgınlıkla açık bıraktığımda ki üzüntümü dağ taş olsa dile getiremez.
  • android telefonlarda, "uykudayken interneti kapat" seçeneği vardır ve belki de bu özelliği kullanan insandır.

muhtemelen şarj için yapar bunu. internet paketi için olacağını sanmam; çünkü interner kapalı olduğunda, internetini yiyecek olan her şey birikiyor ve haliyle aynı hesaba denk geliyor. keza (bkz: opera max) kullanıldığında arkada çalışan uygulamaların interneti yemesi engellebiliyor.