şükela:  tümü | bugün
  • verdiği hatalar bıktırdı. kaç oldu tüm konuşma logları siliniyor, isim "name hidden" olarak gösteriliyor, konuşma geçmişi bir telefonda varken diğerinde tamamen kayboluyor. hızlı dedik, ücretsiz dedik, çok da şirin dedik ama hayalkırıklığına uğrattı. whatsapp'e geri dönüyoruz.
  • mahremiyet konusunda aşağıdaki değerlendirme sitesine göre tulum çeken programlar içinde "secure chats" özelliği ile.

(bkz: https://www.eff.org/secure-messaging-scorecard)
  • şükela bir mesajlaşma programı. üstteki entrylerde yeterince anlatılmış.
    uygulamayı türkçeleştirmek için @telerobot isimli bot ile iletişime geçmeniz gerekiyor. uygulamayı türkçeleştirmek isteyen iphone kullananlar; @telerobot botuna "locale ios tr" yazıp gönderin. gelen dosyanın üstüne tıklayıp apply localization demeniz yeterli.
    uygulamayı türkçeleştirmek isteyen android işletim sistemli telefon kullananlar; @telerobot botuna "locale android tr" yazıp gönderin. gelen dosyanın üstüne tıklayıp apply localization demeniz yeterli.
  • (bkz: insan gerçekten hayret ediyor)

böyle bir uygulama varken whatsapp kullanmak zoruma gidiyor resmen. az önce telefondaki birkaç fotoyu bilgisayara aktarmam gerekti. google drive'a atarım diye düşündüm sonra aklıma telegram geldi. o kadar hızlı transfer ediyor ki insanı mutlu ediyor. *

kişiye özel led rengi, p2p chat, kişiye özel son görünmeyi kapatma ve bir sürü özelliği ile whatsapp'ın içinden geçip gidiyor ama bilmiyoz ki ingiliçce.

düzelt: ingiliçce olayı ironidir arkadaşlar. uygulamanın türkçesi de mevcut.
  • güvenli diye satılmaya çalışılmış, şimdi de dinlendiği rivayet edilen muhabbet programı.

milyon tane program çıktı hepsi aynı bok onun busu bunun şusu diye pazarlanmaya çalışılıyo. eyyyyyyy silikon vadisi! sözleşin bir yerde insan gibi arkadaşlarıyla konuşmak isteyenler bu programı kullansın diye, sürtüklük peşinde kız peşinde adam peşinde çabalayanlar da buna girsin diye, bu dertler bitsin amk ya.
  • whatsapp'ten kaçıp oh buralar bizim modunda at koşturmaya gelen kitleden sonra keşfedenlerin sayısı her geçen gün artmakta. umarım yeni whatsapp olmaz.

not: zamanında meydanı boş bulan kitleye dahilim.
  • bir anda tanımadığım insanlardan mesaj yağdığı için güvenlik açığı olduğunu düşündürten app. işin kötüsü hala sebebini bulamadım.
  • api dokumantasyonunu inceleyince degisik botlarin yapilabilecegini dusundurten uygulama. bir nevi universal push notifcation uygulamasi gibi bir sey. ayrica iletisim cift yonlu; yani siz de bota komut verebiliyorsunuz. simdiye kadar hangi botlarin yapildigini suradan takip edebilirsiz. ayrica botlar ile ilgili bir subreddit icin suraya ve olasi buglar ile ilgili bir subreddit icin de suraya bakabilisiniz.
  • kesinlikle piyasadaki en iyi mesajlaşma uygulamasıdır. mesajlaşmadan fazlası gerçi de.
  • efendim bu aptal uygulamaya yeni dahil olanların ekranına eski kullanıcıların isimleri düşüyormuş. en sonunda dayanamayıp yazan birine sorup öğrendim. illa ki kullanacağım diyorsanız. kullanıcı adınızı cinsiyet çağrıştırmayacak şekilde değiştirebilirsiniz.

gözümden düşen app.