*

şükela:  tümü | bugün
 • eski adi telsiz genel mudurlugu* olan turkiyedeki telsizle ve telsiz freknaslari ile ilgili tum konularda tek yetkili olan kurum.
 • idarenin islemlerinin yargi denetimine tabi olmasina iliskin anayasal ilkenin istisnalarindan sadece biri.
 • kısaltması tk olan kurumdur.
 • fiberlerin devre dışı kalma konusunda internet kurulu tarafından soruşturma yapılmaya çağırılan kurum.
 • ba$indaki omer arasil'in yaptigi basin toplantisina telekom sektorunden temsilcilerin katilamadigi bir kurum (bkz: http://turk.internet.com/…zigoster.php3?yaziid=8989)
 • hatta ogrendik ki 500 elemaniyla ayda 1 trilyon'a yakin masrafi olan bir kurummu$ ki, 1 ocak'ta ak koyun kara koyun belli olunca gorecegiz ne kadar hakediyorlar oturduklari koltuklari.
 • türkiye'nin en yavaş işleyen kurumlarından biri. türk telekom yeni kablo internet tarifelerini gönderir ve tüm aboneler tk'dan onay çıkmasını bekler. günler, haftalar geçer ancak bir açıklama yapılmaz. bilgi edinme kanunu çerçevesinde konunun ne zaman sonuçlanacağı sorulduğunda ise

  """"işletmeciler telekomünikasyon hizmetlerinin yürürtülmesinde ve/veya altyapı işletmesi karşılığında alacakları ücretleri ilgili mevzuat, sahip oldukları yetki belgesi ve kurum düzenlemelerine aykırı olmayacak şekilde serbestçe belirlemektedirler. dolayısıyla kurumumuz, işletmecilerin belirledikleri ve kurumumuza sundukları tarifeleri ilgili mevzuat çerçevesinde değerlendirmektedir.""""

  gibi soruyla alakası olmayan bir cevap yollarlar. madem sadece mevzuata uygunluğunu inceleyeceksiniz, üç kalemlik (128k 256k 512k) tarifeyi onaylamak neden bu kadar uzun sürüyor diye insan ister istemez sinirlenir. ayda 1 trilyonluk masrafları varmış. 1 trilyonu geçtim ayda 1 milyar bana verseler sözkonusu önemli tarifeleri (adsl, kablonet vs) çok daha kısa zamanda inceler ve mevzuata uygun olup olmadığını anlardım.
 • ulkemizdeki 12 milyon kayitdisi cihazi kayit altina almak icin imei sorgulamasi baslatan kurum. telefonunuz kayitli degilse 5 ay icersinde 5ytl karsiliginda kuruma kayit ettirilebiliyorsunuz. bu sure icerisinde kayit edilmeyen telefonlar sebeke baglantilari kesilerek devre disi birakilacakmis. http://imei.tk.gov.tr/ sitesinden telefonunuzun kayitli olup olmadigini ogrenebilirsiniz.
 • websitesi boyle bir organizasyon icin utanilacak durumda olan kurum.kac tane telekomunikasyon devine dayilik taslayan operatorlere heyt ssst diyen ve adi iletisim olan koskoca bir kurumun websitesini frontpage ogrenen bir anaokulu ogretmeni yapmis olsa gerek.icinde bir satir dinamik kod olmamakla beraber tum sayfalari elle hazirlanmis hatta muhtemelen notepad'de yazilmis bir websitesidir bu kurumun sitesi. internet kafede oyun oynayan cocuklarin bile basit asp , php bildigi ulkemizde , gorev sozlesmesi sayfasina soyle bir linkle gidilen kurum
  www.tk.gov.tr/yetkilendirme/gorev_ve_gsm_gorev_sozlesmeleri/gorev-sozlesmesi.htm belli ki cok guzel calismaktadir.belli bir notasyon yok tire mi koysam alt cizgi mi koysam bilememis yazan.
  www.tk.gov.tr/basin_duyurular/foto/etkinlik/2005/toplantilar/bt-2-12-05/bt-2-12-05-foto.htm
  yani insan usenir de http://www.tk.gov.tr/sayfagoster?sayfano=bisey koyar.
  telekomunikasyon kurumuymus...
 • yurtdışına gidildiğinde oradan alınmış cep telefonunu, zamanında ve bizden istenenleri yerine getirerek kayıt altına alma işlemini yaptırmış olmamıza karşın kapatan ve haftalardır turkcell ile birlikte kardeşimi ve beni delirmenin eşiğine getiren garip, ne olduğu belirsiz, bilgi vermeyen, hiçbir iş yapmıyor olduklarından kuşkulandığım kurum.
hesabın var mı? giriş yap