şükela:  tümü | bugün
  • 03.06.2018 tarihinde turkcell.com.tr’den bir laptop sipariş ettim. imzaladığım sözleşmede 1. dereceden akrabalara teslim edileceği yazıyordu. şikayetim haklarında binlerce şikayet olduğu halde turkcell’in neden çalıştığını anlamadığım telekurye firması hakkında. firma 7.6.2018 tarihinde adrese teslim için gelmiş, annem hem benim pasaportumu hem de kendi kimliğini ibraz ederek ürünü teslim almak istemiş. 18 yaşından büyük olduğum gerekçesiyle teslim etmemişler. annem sözleşmedeki maddeyi hatırlatsa da umursamamışlar. 8 ya da 9.’da geleceklerini söylemişler. işimi gücümü bırakıp cuma ve cumartesi kulağım kapıda evde bekledim. gelen giden olmadı. firmayı aradım. cep telefonum sistemde tanınmıyordu. telefon başında saatler geçirerek, telefon yüzüme defalarca kapanarak da olsa nihayet bir muhatap buldum. 11.6.2018 için randevu oluşturttum. kurye zili bile çalmadan apartmanın fotoğrafını çekip evde yoklar ibaresiyle şirkete göndermiş. apartmanın zillerinde daire numaram açık şekilde yazılı. üstelik mesajla bildirim yapmaları gerekirken o da hak getire. yerlerinden almayı teklif ettim ona da olumsuz yanıt aldım. turkcell telekurye yüzünden epey bir sözleşme iptaline gidecek bu gidişle. üç günüm heba oldu. sinir içindeyim. alacağım bilgisayarı iş için kullanacağım. işim gücüm de yattı. ne yapacağımı bilmiyorum. bu sorun nasıl çözülecek? telekurye firması ya bana bir çözüm sunsun ya da yasal yollara başvuracağım… zaten telekurye başlığına bakarsanız benim ilk olmadığımı bu garip şirketin nice insanları delirttiğini göreceksiniz.