şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bol delikli bol yaglı olan seyler icin soylenir genelde. tdk eger bu soz obegi tombul ve beyaz etli kadınlar icin soyleniyor diyorsa ayıp ediyor, terbiyesizlesiyor. sıkıysa ornek versin.
  • tombul ve beyaz etli kadinlar icin soylenirmis. anne, bittin sen. beni herkesin yaninda telemem diye sevdin be senelerce. ayrica tombul ve beyaz etli kadin mi? beyaz ten diye bilinen ozellik tombul kadina gelince mi beyaz et oluyor?
    hem bu teleme peynirini neden hic marketlerde gormedim ben? onca sene i$it, bir kere bile yeme. anne, sozum sana, biliyorum her entry'mi okuyorsun. onumuzdeki turkiye ziyaretimde o teleme peynirini kahvalti masamda gormek istiyorum bu bir, ikincisi beni benzetecek ba$ka bir peynir ce$idi bul. mumkunse beyaz ve fit kadinlar icin kullanilsin bu soz. hadi bakayim...
  • teleme peyniri gibi: bembeyaz teni var. tabii sözlüklerde tombul da geçiyor, orasından emin değilim. teleme peyniri tuzsuz ve yumuşak bir peynir türüymüş, yemedik, bilmeyiz. birçok anlamı arasında telemenin tipiği olarak 'ısıtılmış keçi sütüne incir ağacı sütü damlatılarak elde edilen yoğurdumsu yiyecek,' tarifi öne çıkıyor. kök anlam olarak tane tane görünüyor, tel tel olabilir mi, benim aklıma o geliyor.