şükela:  tümü | bugün
  • 900'lü hat ve türevlerindeki vokal emekçilerinin işlevselliğini belirten kelime.

* *
  • dünyanın en büyük çağrı merkezi şirketlerinden.50 ülkede şubeleri var, en son türkiye'de metis a.ş'yi satın almışlardır.
  • bünyesinde çalıştığım çağrı merkezi. kendine has eğlence yarışmaları, beklenen cuma etkinlikleri, ps3 ve xbox hedeleriyle dışarıdan bakıldığında eğlenceli şirket.

xbox ve ps3'ü sadece mola ve mesai çıkışlarında kullanma şansınız var, zira çağrı merkezi oyun üzerine değil çağrı karşılamak adına kurulmuştur zaten *dinlenme odaları içerisinde çay kahve bilimum tv oyun konsolu mevcut. sigara kullanmayan bir yapınız var ise evet molalarda langırt oynayarak veya tv seyrederek zaman geçirebilirsiniz.

çalışma şartları diğer çağrı merkezlerine oranla daha iyi, sirkülasyon seviyesi oturmuş olan operasyonlarında çok değil, insanlar daha çok çalışma ortamı sebebi ile ve maaşların tıkır tıkır ay sonunda ödendiği için tercih ediyorlar.
  • bir zamanlar takım liderliği yaptığım şirket.
  • ülkemizde worldbridge'in yürüttüğü ingiltere vize başvuru işlemlerini devir alan fransız firma

vize başvuru merkezlerinin yeni adresleri
    http://www.ge2tr.tpcontact.co.uk/visa-centres
  • ingiltere vize başvurularını yeni devralmış, ancak, henüz sistemi tam oturtamamış firma. randevu saatinde yerinde hazır ve nazır şahsımın önünde içeride elle numara veren dayıdan numara almış yaklaşık 25 kişi olduğunu gördüm. bağırarak kara düzen numaraları çağırıyor. bir de arada bir sıfırlıyor kafayı 545'e geri dönüyor.

sıra şahsıma gelinceye kadar 1 saat süren bekleme, sıra bana gelince 15 dakikada işlemlerin tamamlanarak bitmesiyle sonuçlanmıştır. en son sıra bana geldiği noktada ise daha 60 kişi sonrasına sıra numarası ile bekleyenler gördüm.

oturması için zamana ihtiyacı var. ama ilk intiba olarak worldbridge'e göre daha nazik ve güleryüzlü. tabi başlangıç için şu an böyle gözüküyor. bir de gençler.

hadi bakalım inşallah. şu vizeyi şaptırın bana güzelce.

edit: vize takibinin nereden yapılacağını bir türlü çözemediğimi de belirteyim.
  • ingiltere vize başvurularına aracılık eden şirket. belirli bir sistemleri yok. yaptığınız şeylerin bir kopyasını almanızda fayda var. bakın demedi demeyin. güvenmeyin bu şirkete.
  • tüm işleyiş ve sistemi şu an rezalet olan vize başvuru merkezine sahip kurumdur. ingiltere vizesi için takip sistemi olmadığını zaten daha önce belirtmiştim, ancak, resmen her gün gidip kargı geldi mi diye sormak için uzun kuyruğa girip beklemeniz gerekiyor. ve sıradaki herkes de aynı iş ççin bekliyor. bekleyenlerin neredeyse yarın yine sorun cevabı alıp dönüyor. düzgün kurulmamış sistem. kötü. çok kötü. geçmiş olsun şimdiden herkese.
  • çok ülkeli bir firma olması kariyer açısından iyi görünmesine rağmen, türkiye'deki üst yönetimi aşırı vasat olan,esat (employe satisfaction) anketleri geldiğinde bolca "0" ile eksilerde gezen firma.* hali hazırda şirket ceo'su olan kişi üst yönetime kendi adamlarını getirerek içeriden yükselmesi gereken kişilerin önünü kesmekte. dolayısıyla terfi / taltif bekleyen insanlar bu durumdan daralarak farklı iş alternatiflerini düşünür duruma geldiler. knowledge * açısından çok sağlam adamları kaybediyorlar. outsource aldıkları işler için çalışanlarına 1000 tl civarı öderken bu adamlar için hizmet verdikleri firmalardan 3000 tlye yakın para kazanıyorlar. kapitalizmin firma bünyesinde canlanmış hali. çalışılmaması veya tercih edilmemesi gereken firma. metis yönetiminde firmaya aidiyet hissi besleyen insanlardan kimse kalmadı, kan kaybı halen devam ediyor. lanet olsun. birlikte çalıştığım kimsenin hakkı kalmasın diye dua ediyorum, gerekirse elimden gelen desteği veriyorum.

örnek vererek söyle birşey anlatayım;

esat anketleri için sorulan soruların cevapları iyi/kötü olarak firmanın kendisi için değil, anketin yapıldığı ekip liderine veya operasyona yansıtılıyor.kötü sonuçlar için yönetici ekibinden prim kesintisi yapılıyor.

anlayacağınız yüzsüzlük 10 numara. çalışanlar arkadaşları için işe geliyorlar. kimse işini severek yapmıyor. mecburiyet çok ibne bir his..
  • internette kesinlikle telefon numaraları bulunmadığından sabahtan beri delirten, ingiltere vizesi aracı firması.