şükela:  tümü | bugün soru sor
22 entry daha
 • eskiden kanalların yayın akışı için bakardım. şimdi ise orada yazan yayın akışı genelde yanlış çıkıyor. bi maç saatlerini tutturuyorlar, onlar da canlı yayınlandığı için herhal.
 • teletext, internetin bir nevi teleks teknolojisi kullanılmış hali. en iyi kullanan kanalın trtnin oldugunu düşünürüm. sürekli güncelleme yaparlar, kodu girdiğin zaman rakamlar dönmeye başlayınca durduğu yerde güncelleme yapıldıgını göstermektedir. eskiden o zaman internette 256kbps dönemlerde kotadan yememek için tüm spor haberlerini, gazete özetlerini, gündemi buradan takip ederdim. kuyumculara girdiğim zaman televizyona baktıgım zaman hala teletext'in merkez bankası kur sistemini buradan takip edenler çıkmaktadır.
 • küçükken ekrana bakıp beni farklı bir ortama götüren tv hizmetiydi.yeni yıl geliyorsa yanıp sönen kar izleri, noel baba motifi, çam ağaçları arasında açıklanan haftalık milli piyango sonuçları. gelişmiş olanlar da sinemalar falan baktıkça mutlu olurdum. hele bilmecelerin olduğu bölümün güncellenmesi için sabırsızlanırdım, kumandadan sarı olan seçeneğe basınca cevapları doğru görmenin verdiği mutluluğu hiç bir şey vermezdi. duygulandım daha da fazla yazamayacağım.
 • bir neslin internetidir.
 • teletext eşittir borsadır benim için. borsaya hala açıp buradan bakarım ara sıra.
 • çocukken dedemlerin televizyonunda bunu ilk kullandığımda "vay be teknolojiye bak" demiştim. bu olaydan birkaç sene sonra da sırf bunun yüzünden ne güzel teletextsiz aslan gibi philips marka televizyon varken, teletextli dandirik bir vestel televizyon aldırmıştım.

  allah belanı versin teletext... dandik ötesi bi televizyonu 10 sene kullandık senin yüzünden...
 • teletext aşığı bir kişi olarak trt 201-202 (canlı maç sonuçları-halihazırda canlı puan cetveli) , cnn teletexti varken ve bir ara eurosport teletekstinde bahis firmalarından canlı maç sonuçları (artık yok), sf/tsr/tsi/tv5 monde 'un ortak kullandığı her bilgi olan swisstext (anında sporda ne olduysa bulursunuz), ard ve zdf'nin internette arama tarama yapmadan tenis sonuçlarını, bisikleti eve geldiğiniz anda bulduğunuz teleteksti, yine benzeri bi hizmet olan hollanda tv'sinin nostext'i bu teletext hizmetlerine internette de ulaşılabilen hizmetlerine halen bakarım. rai'nin teletekstinde serie a ve serie b maçlarında kadrolar dahil bulunur.

  ayrıca: 777 rai italyanca altyazı... italyanca öğrenme sürecinde çok önemlidir. gerçi digitürkte rai teletexti çıkmaz ama hotbird varsa italyanca öğrenme sürecindeyseniz hatta öğrendikten sonra bile vazgeçemezsiniz. fransızlarda fransızca altyazı da vardır.
198 entry daha