şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ublock origin gibi yazılımlar sayesinde internette adam akıllı sörf yapılabilirken kaç senelik bir sorun olan televizyon reklamlarına hala bir çare bulunmuş değil. üstelik reklama geçerken sesi sonuna kadar açmaları varki televizyonu kırasınız geliyor. ister ücretsiz ister ücretli olsun tüm tv kanallarının reklam kuşağı bitmek bilmiyor. bu iş için yapılan bir yazılım var mıdır? bilgili suserlar bilgilendirsin lütfen.

    öte yandan böyle devam ederse insanlar tv için bilgisayar alır, tarayıcı üzeriden youtube, spotify, netflix ve türevlerini kullanmaya başlar.
  • analog karasal verici veya dijital uydu yayını üzerinden yapılması mümkün olmayan aktivite için açılmış başlıktır. o dediğin imkansız işte.
  • teknik olarak mumkun olmayan ancak ihtiyacim da olmayan yazilim. evimizde (bkz: turkcell tv+) var, aksam isten eve gelince yayinlari geri alip izliyoruz. reklam vs gelince de ileri sariyoruz. onun disinda zaten (bkz: netflix) ve (bkz: youtube) seyir ihtiyacimizin buyuk kismini karsiliyor. alternatif olarak, geri alinan yayinlarda reklami atla tusu gelebilir (tipki netflixteki (bkz: skip recap) tusu gibi)
  • bi düşünelim karasal yayın için böyle bir şey olabilir mi? diyelim reklamı engelledi. ne yapacaksın karıncaları mı izleyeceksin? reklamı atlasın diyorsan canlı yayın akışını ileri almak demek bildiğin zaman makinesi icad etmek demek. saçma saçma şeyler.
  • yazılım değil de televizyonu paralı yaparsın mesela. premium üyelik müyelik falan. kanal sana reklam yerine -reklam süresince- seçtiğin görüntüleri yayımlar yahut müzikleri çalar. komikli kedi videoları olur, takla atarken boynu üstüne düşenler olur, müzik olacaksa klasik müzik olur.

    neyse düşündüm de gereksiz olur bu dediklerim.