şükela:  tümü | bugün
  • televizyondaki gereksiz programları izlemeyerek vaktini daha değerli uğraşlarda kullanan insan tipinin uyguladığı yöntem.sonuçta,
    1-kitap okumak için zamanınız oluyor
    2-etrafınızdaki insanlar aşiret dizileri hakkında tartışırken siz daha mantıklı işlerle uğraşabiliyorsunuz.
    3-ders çalışabiliyorsunuz.
    4-daha fazla gazete okuyabiliyorsunuz.
    5-radyo dinlemenin keyfine varıyorsunuz.
    6-kendinize vakit ayırabiliyorsunuz.
    7-tv kanallarının pek çoğundaki seviyesiz programları izlemeyerek reytinglerini arttırmıyor,bir bakıma onları protesto ediyorsunuz.
    ...
  • 9-10 aydır yaptığım eylem.(bkz: ne kadar guzel)
  • gurur kaynagidir bircok kisi icin. hafif bir burukluk da yaratir tabi populer gundemden biraz geri kalmak.
  • bir seçimden ziyâde, televizyon kanallarının işe yaramazlığının, saatlerce süren reklamların kişi üzerinde yarattığı sıkıntının doğal bir sonucudur. televizyona ihtiyâcı olan insanlar gerçekten var mı, bilmiyorum fakat bağımlılık düzeyinde televizyon izleyen kişiler* tanıyorum.
  • sabah 6 bucuk da uyanip 8 bucuk da is basi yapip aksam 6 bucuk da isten cikip 8 de ewde olup anca aksam yemegi yiyip birazda netsurf yapip saat 11 de sabah yine 6 bucuk da uyanmak uzere yataga girip cumartesi gunu de ayni tempo devam ettigi icin butun pazari uyku ve sahil gezmesi ve yine netsurfle gecirince basiniza gelecek olan eylemdir. artik televizyonu unutmaya `ya asmali konagi izledin mi.. ya ally de bitiyormus son bolumunu izledin mi ` gibi sorulara sadece donuk ve bos bakislarla karsilik vermeye baslarsiniz.
  • televizyon kuruluşlarında çalışan insanların yapmaktan* acayip keyif aldıkları bir eylem.!
    çoğunun gelecekte ördek yetiştirme sanatıyla ilgilenmeleri de olasıdır elbette.!
  • gece-gündüz çalışıp geri kalan vakitlerde de ya arkadaşlarıyla, sevigilisiyle ya da uyuyarak geçiren insanlarin gayet dogal bir bicimde sergiledigi davranis.
  • ...ahali icinde sinir sahibi yapar insani alim allah, bir bok anlamazsiniz andaval andaval bakarsiniz bir de insanlar* size soylenip durur, en guzeli televizyon izlemiyorum deyip gizli gizli izlemektir.
  • kişilerin ne kdar kültürlü ne kadar entellektüel olduklarını anlatmakta werdikleri kıstaslardan veya gösterdikleri örneklerdendir..
    halbuki bilmiorlardır kendileri ne kdar eziktir