şükela:  tümü | bugün
  • gavurlarin shout out dedigi eylem. mesela (rapci aksani on):

"i wanna give a shout out to my cousin ray ray."
  • dünyanın diğer yerlerinde ne sıklıkla yapılıyor bilmiyorum ama bizim ülke insanımız ne zaman ki bir televizyon programına çıksa selam göndermezse ölecek hastalığına yakalanıyor. o veya bu şekilde ekranda kendini gösterebilmiş ya da telefonla bağlanılmışsa, o selam mutlaka gönderilir. en kötü ihtimalle utana sıkıla teşebbüs edilir.

"anneme, babama, çocuklarıma, eltime, görümceme, kaynıma, komşularıma, akrabalarıma, arkadaşlarıma, beni sevenlere, tüm sevdiklerime ve herkese selam gönderiyorum"

öl. mümkünse hemen öl. belki hayatında ilk defa televizyona çıkmışsın ve programdaki en büyük amacın selam göndermekse, hiç vakit kaybetmeden öl.

genelde de "selam göndermezsem darılırlar, üzülürler" bahanesine sığınılıyor. eğer yakınındaki insanlar televizyonda onların adı dahi söylenmeden genel bir selamına ciddi ciddi bu kadar değer veriyor ve selam göndermedin diye darılıyorlarsa, böyle bir hayatın olduğu için mümkünse bir kez daha öl.

anlamıyorum. cidden anlamıyorum. ne gönderen açısından ne de gönderilen açısından nasıl bir anlam ifade ettiğini anlamıyorum. sadece alan ve gönderen arasında gerçekleşen ve diğer izleyen tüm insanların selam gönderilenleri zerre tanımıyorken ve ilgilendirmiyorken, gerçekleşen bu ikili alma verme olayının ne anlamı var? aç telefon bi selam ver. bir farklılık mı istiyorsun? hayatında elle tutulur bir farklılık ise televizyondan selam almak, bambaşka bir hayatın varmış arkadaş senin. selam gönderen için ise, o programı kendi özel amacına yönelik kullanmak masturbatif bir zevk almaktır belki de.. bilemiyorum.. bin kere televizyona çıkacak olsam da asla bilemeyeceğime de eminim.

rica ediyorum yapmayın, yaptırmayın. kalbinizi kırdırtmayın.

bu arada selam demişken, buradan beni okuyan anneme, babama, kardeşime, iş arkadaşlarıma ve beni tanıyan herkese selamlar gönderiyorum. sizleri çok seviyorum.
  • şu hayatta daha aptalca daha saçma bir hareket ne gördüm ne de duydum. yani düşünüyorum düşünüyorum tek bir mantık bulamıyorum şu harekette. mal mısınız lan, topluca hepiniz mi malsınız, selamı isteyenler, selamı yollayanlar nedir istediğiniz?

hayır ne oluyor lütfen biri bana açıklasan, bütün mahalleme, hatçe teyzeme, almanya'daki halalarıma selamlar deyince?? hayır daha beteri bu selamı yollamazsam bana çok kızacak insanları.. nasıl tatmin oluyorsunuz kendi adınızı televizyonda duyunca da bu insana böyle kızarım sana diye baskı yapıyorsunuz?

of neyse ben de buradan iş arkadaşlarıma, canım dostum kukucana, sevgilim pipicana selamlarımı öpücüklerimi yolluyorum.
  • mehmet ali erbil yapardı bunu. çarkıfelek her başladığında selamınaleyküm diyerek başlardı programa. halktan biri gibi görünmek için. halkımızda da saf saf yerdi bu numarayı.
  • işsizlikten midir nedendir bilinmez üzerinde bu gün 1 saate yakın kafa yorduğum hadise.
    merak ediyorum abi, ilk kimin yakını bir programa çıktı da selam göndermeyince dışlanıp reddedildi?
    bu nasıl toplumsal bir travma haline gelebildi?
    ya da ''anneme, babama, cartıma curtuma selamlar'' diyen o kişinin bu davranışı senelerce aile arasında bir övgü unsuru mu sayıldı?
    ''allah razı olsun evladımdan televizyonlara çıktı da anasını babasını unutmadı'' falan mı deniliyor?
    bunu 1 milyon kişinin önünde yapmakla telefon açıp hal hatır sormak arasındaki 7 fark ne mesela?
    bak çok ciddi soruyorum neden?
    anlayabilen, o kişilerle empati kurabilen biri yeşillendirsin.

yeri geldi yazdım madem o kadar bu vesileyle badi listeme, anneme, kardeşime, arkadaşlarıma, ilkokul hocama, bakkal fuat'a ve entry'lerimi favorilemiş - şükelalamış herkese çok selamlarımı yolluyorum.
  • kimsenin umurunda olmayan alakasız isimler sırf "adım söylendi laaa" desinler diye içeriğin içine edilmesi; kalitesizlik göstergesi, izleyenlere saygısızlık ve tam bir embesilliktir.