şükela:  tümü | bugün
 • her kanalin ozellikle her iki taraf da muhabir ise, kiyagina ana haber bulteninin son haberi olarak 20-30 saniyelik bir haber olarak yaptigi "haber".
  haber dugunden oynama goruntuleri ve masadaki evet deme goruntuleri yaninda daha ba$larken biter ve son cumle:
  - biz x haber merkezi olarak arkada$larimiza bir omur boyu mutluluklar diliyoruz..." $eklindedir.

  ya karde$im. yemeyin bizi. o haberi sunan spiker, anchorman neyse, o muhabiri hayatinda bir kere gorduyse trenim. taniyani da vardir tabi de, ne kadar? zaten 30 saniye bile gecmemi$. bir haber degeri yok konunun. oyle bir gelenek gorenek, ricaci olma ayagina yayinliyorsunuz, bari "- bunlar kankalar bizim... ben bunlarin toplam maa$larinin 100 katini almiyorum." modunu yapmayin...
 • atv'nin deniz altında yapılan nikahlarla beraber hiç es geçmediği haberlerdir.
 • bu haber yönetmenin düğün sahibine kıyağıdır.

  -ercan abi bizim yeğen de var da arkadaşlarına söz vermiş lisede..illa haberlerde çıkıcak kerata...bi görüntü alsak diyorum sonra montajlarız zaten?
  -tamam bakarız
 • var bir tane hevesle beklediğimiz. pek nadide, pek şenlikli... *
 • öğlen bültenlerinde kendisine yer bulur.

  (bkz: #8909640)
 • tv kanallarının evlenen muhabir veya çalışanlarına jesti. "dış haberler servisi muhabirlerinden selami yanbasar ile muhasebe şefi nilgün hanım hayatlarını birleştirdiler. düğüne kanalımız çalışanlarının yanı sıra çok sayıda davetli katıldı" benzeri bir sunuş ile ana haber bülteninin sonuna eklenen haberlerdir. kısa tutulur, damat ve gelinin 'evet!' demeleri ve akabinde dans etmeleri kısaca gösterilir. habercilik gibi ciddi bir işin içine son derece ciddiyetsiz bir anlayışla yerleştirilen bir haber olduğu için her düğünde olan ve bazısı rezalet boyutuna varan olaylar, mesela içip içip sapıtan kayın peder, yorgunluktan bitap düşüp masaların üzerinde uyuyan çocuklar veya damadın zibidi arkadaşlarının yediği haltlar yer almaz bu haberlerde. madem kamuyounu zerre kadar ilgilendirmeyen bir dostumuzun iş arkadaşımızın düğününü haber yapıyoruz işin bokunu çıkartmayalım diye düşünmüş olacaklar.
 • bu haberlere konu olan gazeteci damat genelde 30'lu yaşlarında ve keldir. bir de her nedense o evlilikler (en iyi ihtimalle) 2 seneden fazla sürmez gibi gelir bana...
 • haber merkezinin, çalışanlarına bir "jest" yapmasından fazlası vardır bu işte: tv kanallarının, seyirciye en dolaysız biçimde ulaşma araçları olan haber bültenlerini, artık, vermeleri gereken bir hizmetin taşıyıcısı olan bir “ürün” olarak değil de; kanalın (ekranın/kameranın arkasındaki) kendi “dünya”sına açılan bir kapı olarak sunuyor oluşlarının en açık gösterenidir. görüntünün/imajın egemen olduğu bu dönemde, tv kanalları, seyircileri için “sanal ikametgahlar” olarak kurulmakta ve kurumsallaşmaktadır: bu bakımdan da, bir muhabirin evlenmesi, “mahalleden birinin” evlenmesine denk olarak görülebilmekte, gösterilmekte ve duyurulmaktadır - o evlilik elbette ki bütün "mahalleyi" ilgilendirmektedir.

  yani şu "hayatı paylaşmak için" sloganı haybeye değildir, onu diyorum.
 • sırada bizden bir haber var kalıbı ile sunulan evliliktir.

  kanalda çalışan kameraman, sesçi, promptercı, çaycı evlenmişse mutlaka bu kalıp kullanılır. muhabir olması şart değildir.

  ayrıca bu kalıp kullanılmışsa, bu haberin ana haber bültenindeki son haber olduğunu da anlayabiliriz.