şükela:  tümü | bugün
  • finallerin bitip eve dönmemle birlikte farkettiğim olay. eskiden sadece foxta çıkarlardı şimdiyse maşallah kanal d ve atv gibi bu işlere hiç el atmamış kanallarda bile yayınlanıyorlar. berbat oyunculuklar var. içeriklerini izlemediğim için bilmiyorum ama muhtemelen birbirinin benzeri senaryolar vardır diye düşünüyorum.

    sinemada cumali ceber gibi filmler çıkarıyoruz. dizilerimiz salak saçma ve birbirinin çakması aşk dizileri. (aşk laftan anlamaz, kiralık aşk vb) gündüz programları evlilik programları ve onların sonrasında benzer formattaki programlar, ve şimdi de gittikçe artan günlük diziler. 4 kere çekilen çocuklar duymasın 10 senedir aynı formatta devam eden acun yapımlarına girmek istemiyorum fazla.

    millet olarak dizi, sinema, program, yarışma işlerinden uzak durmalıyız bence.
  • ortalama bir yetişkinin bu yerli yapım dizilerin 10 saniyesine bile dayanamayıp televizyonu camdan atması ile sonuçlanabilecek bir durum olması gerekirken bunları takip edenlerin olması bir yandan çok endişe verici bir yandan da kökenlerimizin ayrı galaksilerden geliyor olduğuna dair sağlam bir kanıt.