şükela:  tümü | bugün
  • lütfen izleyin

edit: konyada yaşayan bir yazar zabıtaya ulaşmaya çalışacak yinede tanıyan gören biri varsa diye başlığı yukarıda tutmakta fayda var.

muhtemelen başlığı görünce trol amcalardan biri sancaksınız ama videoyu açınca insanlıktan utanmamızı sağlayan bir durumla karşılaşıyoruz.
    konyanın selçuklu ilçesinde ki bu amcanın videosu benim içimi parçaladı kim olduğunu bilmiyorum faydası olacak bişeyler bulunabilir umuduyla başlığı açtım.

böylesine kötü bir dönemde bu hastalıktan korunması oldukça zor, bu hastalık olmasa bile bir insan nasıl sağlıkla yaşayabilir orada kimseye reva olmamalı. çok üzüldüm sözlük çokk..

- aşağıdaki yazar arkadaşın da dediği gibi amcaya yardım etcez diye corona bulaştırmayalım -

amcanın videosu

(bkz: olası sokağa çıkma yasağında evsizler) ve sokak - barınak hayvanlarını lütfen unutmayalım. sosyal medyada özellikle instagram da o kadar çok gerçeklikten uzak şeyler görüyoruz ki gerçek hayatı unutuyoruz. lütfen duyarlı olalım kendimizden başka canlıları da düşünelim.
  • akşam akşam içimi cız ettirmiş amcadır. kimi kimsesi yok mu bu amcanın?
  • bunun haricinde değerli evlatları ve eşleri tarafından birçok yaşlı kovulur gibi sabah atılıyor evlerinden. akşama kadar sağda solda başının çaresine bakıp eve dönüyorlar. ne hayatlar var. allah düşürmesin.
  • ne kadar da kendi etrafımızdakilerden ibaret sanıyoruz dünyayı, ne kadar da hayal edemiyoruz farklı yaşamları. halbuki ne hayatlar yaşanıyor yanımızda yöremizde ama telaşlarımız o kadar fazla ki. düşünüyorum da covid-19 olup ölmekten mi korkuyorum? ölümü bana korkunç kılan şey ne ki? yaşadığımız mükemmel hayatlar mı? insanlığını bu kadar kaybetmiş miydi acaba insanoğlu? yaşamı yaşanılır kılan şey değerler miydi yüzyıllardır acaba?

t: katık almaya giden ay başından ay başına mayışını almaya çıkan amcamızın sözleri.
  • twitter'da herkesin "adresi ne, nasıl ulaşırım" diye sorduğu dedemiz, adamın dertsiz başına dert açacaklar, bir de corona kapmasına neden olacaklar...
  • böyle şeyleri gördükçe zaten niye yaşıyoruz ki diyorum. yok et hepimizi corona hatta önce benden başla...
  • nedense yaşlı dede/nine deyince hala böyle muhtaç, bu kadar naif insanlar canlanıyor gözümde.
    o kadar çok ki.. o kadar çok ki evlatları tarafından kapısı açılmayan, konu komşusunun hal hatır sormadığı yaşlı insanlarımız.. uçan kuşun kanadında tv varken "benim televizyonum yok" diyor bu dedecik ve yürek sızlıyor aniden..

"şükür ki bir maaşı varmış" diyerek yürek sizima bir sonraki videoya kadar ara veriyorum..
  • coronadan sonra cok sey degiscek diyor ya uzmanlar. umarim degisen seylerin basinda su ekonomik ucurum gelir.
  • eminim benim gibi dedeye televizyon almayı isteyen çok kişi vardır.
    çünkü bizler için sosyal medya neyse televizyon da onlar için öyle.
    inşallah daha fazla yardım için ulaşılır.
  • dayı, bana rahmetli dedemi hatırlattı. ağlattın dayı. ona nazik davranıp market ihtiyaçlarını gideren zabıta görevlilerinden allah razı olsun.