• -merhaba televole
    -gahgahghgahgahgaaahhgahgahagah
  • her gece müzikler, türlü çeşit meyveler, içkiler, mankenler, futbolcular, erdal acar ve prestij müzik ailesi laila'daydı.
    o ışıklar, o atmosfer...
    allahım nasıl imreniyordum, nasıl gitmek istiyordum laila'ya...
    10 yaşındaydım ?
    *
  • televole'yi uçankuş tv'de "nostalji" adı altında her izlediğimde aklıma çocukluk ve erken gençlik dönemim geliyor. ve o zamanlar istanbul'un nasıl büyülü geldiği...

dayım sosyetenin ünlü isimlerinden birinin kızıyla evliydi, on beş senelik bir evlilik boşandılar, sonunda rusya'ya gitti, kendi şirketini açtı sonra batırdı başkalarıyla ortak oldu, o işi kapadı şimdi eski patronlarının işi burada, geri döndü ama mevzu bu değil tabii...

10 yaşında filanım. babam rahmetli (bunu demek hala zor geliyor daha altı ay oldu) dünyanın en cool adamı, adam zaten yabancı asıllı... annem şimdilerde "feminazi" denilen tiplerden... ama ben çok renkli bir tipim, bayılıyorum böyle televole izliyim vs... önce ankara, sonra maalesef mersin'le devam eden 0-17 yaş arasında bu arada dayım, karısı ve iki kızı (yani kuzenlerim) istanbul'da etiler'de yaşıyorlar. o dönem emre altuğ komşuları, deniz akkaya yengemin yakın arkadaşlarından, ne bileyim kenan imirzalıoğlu bunların sitesinde oturuyor, seren serengilve hülya avşarakşam yemeğine geliyor filan... size o dönem bu durumu nasıl kıskandığımı sanırım anlatamam. (tamam salak ama çocukluk amk) hani her istediğinin alınması ise mevzu bizim durumumuz da kötü değildi ancak bu kadar da iyi değildi ama sorun gerçekten para değildi. çok hareketli ve eğlenceli bir hayatları vardı. gece 2-3'e kadar sürekli bir muhabbetler, işte arabaya atlayıp çay içmeye, başkasının evine okey oynamaya gitmek vsvs gibi atraksiyonlar... benim annem özel bir işi yoksa gece 24.00'den sonra dışarıya ancak vampir avlamaya çıkar öyle diyim, babam zaten çok yoğun çalışan bir adamdı vs... işte o dönem bu televole'leri izlerken o hisar konserleri, etiler meseleleri, kuruçeşme'de yenilen yemekler, eğlenceler filan deli-dehşet keyifli gelirdi. sen evde ders-komşu-belki anne-baba eğlenceli anlar yakalarken kuzenler orada çıldırana kadar eğleniyor filan. skdljsjajs. düşünün büyük kuzenim 12 yaşında filanken 1 saatte ödevini bitirir işte bilmem kimin evine gider, oradan sinemaya götürülür eve 12'de gelirdi. ben eve 12'de 19'umdan önce gelmedim vs. (bu arada annem babam son derece rahat insanlar mevzu o değil ama...)

sonra ben üniversite için istanbul'a geldim, iş için burada kaldım, sektör de medya sektörü... ya arkadaş, o özendiğim şeylerim çocukken tam şaaaakkadaak ortasına düştüm. ama tabii 15 yaşında radiohead dinlemeye başlayan bünyeye, 16-22 yaş arası indie müzikle kafayı bozup, barlarda zıpzıp dans eden adama artık o hayaller oldu mu sana bomboş sikko durumlar? ancak şey diyorsun tabii "lan ben burayı televole'de izlemiştim, vay anasını?" işte o izleyip "lan ne güzel eğleniyorlar!" dediğin adamla aynı masada yemek yiyor, kadeh kaldırıp eğleniyorsun vs... istanbul'un ışıkları üzerinde süzülüyor, garip bir sızı hissiyatı oluyor. yaş 30 oldu, hala televole ile alakalı herhangi bir şeye rastladığımda tek ama tek düşündüğüm o koca yastığın üzerine uzanıp izleyen minik kız... kim bilir kaç kişi aynı şekilde etkilendi? kim bilir kaç kişi o ilüzyonun içinden çıkamayıp saçma sapan işlere gömüldü. ya da kaç kişi bu işten ilham alıp parayla yıkanmayı başardı...

sırf o minik kız çocuğunun bir dönem kendi kendine iyi vakit geçirmesini sağladığı için teşekkürler televole...
  • kulturel erozyonun baslangici.
  • çalışanlarının neredeyse tamamının şu anda köşeyi döndüğü tv programı :)
  • showtvde ilk kez yayinlandigi donem ozellikle uc buyuklerin topculariyla olan bolumleri kim ne derse desin eglenceliydi. alpayin mankenlere ilani aski erdal acarin besiktaslilara arabalari kompelanin pizivinki vs daha neler neler. guzeldi lan. sonradan tabi her kanalda cikip boku cikti o ayri.
  • sergen, alpay ve erdal acar'ın maceraları için izlenen programdı.
  • levent kırca'nın maraba televole! demesi ile biten bir jeneriğe sahip, bir zamanların fenomen, şimdinin nostaljik magazin programı.

avşar kızından şok sözler, ünlü futbolcu bakın kimle görüntülendi gibi pek çok klişe ise bu programın olmazsa olmazıydı. ayrıca o az sonranın gelmesi 1 saati bulurdu.
  • inne muhabbet televole lafını kim söylemişti hatırlayan var mı. youtube ta bulamıyorum
hesabın var mı? giriş yap