şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ingiltere'nin telford adlı kasabasında, 2007-2009 yılları arasında paki soy mirasına sahip kişilerce işletilmiş olan bir tecavüz çetesinin, 100e yakın genç beyaz kız çocuğunu zorla alıkoyarak, çeşitli psikolojik ve fiziksel işkencelere tabi tutarak alıp-satması ve bu işten para kazanması olayıdır.

  olayın zanlılarının bir kısmı 2 yıldan 18 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmış olup, bu iğrenç vakanın tamamı henüz çözülmüş değil.

  mevzu şu sıralar ingiltere'nin muhafazakar parti (conservative party) üyesi telford vekili lucy allan tarafından, ulusal ölçekte gündeme taşınmış durumda. lucy allan konu üzerine bir soruşturma (inquiry) açılmasını sağlamaya çalışıyor.

  işin haber kısmından ziyade, mevzu safi kelimelerle anlatılmayacak kadar kan dondurucu.

  https://twitter.com/…live/status/973636394060042240

  burada kısa bir videoda, bir mağdur kısaca yaşadıklarından bahsediyor.

  videonun uzun versiyonuna ise doğrudan şuradan ulaşılabilir: http://www.bbc.co.uk/programmes/p060zvrm

  videoda da bbc'nin haberinde de dikkat çekici kısım, bu vehametin ilerleyişinin daha henüz durdurulmamış olmasının ardındaki sebeplerden birinin (ve bence en mühim olanı), konuyu dillendirmek isteyen kişilerin otoritelerce kaale alınmaması yahut cesaretlerinin kırılması olarak bahsedilmesi. bir de bu ufacık kızları fahişe olarak gördüklerinden, hali hazırda kılını kıpırdatan otorite bulmak da güçmüş.

  artık hakaret değil net tanımlayacak kelime arıyorum bu insanlığın en dip çukurunda kendi dünyalarında saltanat sürdüğünü sanan mikrop parçalarına. hakaret kalmadı dilde. yuh be.
 • dünyanın her yerinde var olan iğrenç olaylardan yalnızca biri. insan demek ki hayvanların da alt seviyesine inebiliyor. hatta böyle demek bile hayvanlara hakaret olur. bu dünyaya çocuk getirmek için çok düşünmek gereklidir.