şükela:  tümü | bugün
 • pornografik değil gerçekçi grafik seks sahneleriyle dolu yeni hbo draması. 3çiftin (20li yaşlarda bir çift, 30lu yaşlarda bir diğer çift ve 40lı yaşlarda olan 3.çiftin dışında bir de 60larında bir çift daha var aslında) yaşadığı sorunları ayrı ayrı işliyor dizi şimdilik. ilk 2 bölüm itibarı ile qaf ve the l word'ün "straight" versiyonu gibi duruyor ama dediğim gibi daha sert daha grafik.
 • yazari kadin olan ve konularinin ate$liliginden dolayi sadece kadinlar tarafindan izlenecegi iddia edilen bir dizi. bakalim cnbce mi getirecek dizimax mi...
 • hbo'nun francois ozon filmlerini andiran yeni dizisi. iliskilerdeki dejenerasyonu, yozlasmayi ve buna ragmen ayakta kalma cabasini 3 cift uzerinden tum ciplakligiyla anlatmaktadir. tabii ki hbo'nun 2-3 senedir azimle bekledigi kurtarici dizi olmasi cok zor, zira amerikanin populizm beklentilerini karsilayacak hicbir unsuru barindirmiyor (bkz: sex and the city). ama produksiyon maliyeti cok ucuz oldugu icin ikinci sezonu garantilemis. darisi in treatment'in basina diyoruz.
 • hbo'nun artık tamamen çaresizce son umut olarak cinselliğe başvurduğunu ve içi boş bir diziyi daha seks kullanarak pazarlamaya çalışacağını düşündüğüm için dizideki cinsellik konusunda kafamda önyargılar ve soru işaretleri vardı. hatta ilk bölümü sırf carnivale'ın jonesy'si olarak bildiğimiz ve sevdiğimiz tim dekay'i görmek için indirirken nette yaptığım ufak araştırmada dizinin yaratıcısı ve yazarı cynthia mort'un tell me you love me'deki cinselliğin aşırı olduğunu kabul ettiğini ama aslında yapmaya çalıştığı şeyin bir "sömürü" olmadığını, dizideki çiftlerin mahremini izleyiciye göstererek yaşadıklarının daha da altını çizmek olduğunu okuduğumda bile hadi canım sende diye burun kıvırmıştım. carnivale'den beri süregelen hbo önyargımı ve öfkemi böyle bir dizi böyle ucuz numaralarla daha da arttıracaktı, değmeyin keyfime!

  ilk bölümü izlemeye başladım, tipik hbo dizisi olarak ilk dikkatimi çeken karakterlerin başarılı yazılmış olması oldu. ve sonra tabi ki o cinsellik sahneleri. evet çok abartıydılar, evet değil televizyon, sinemada dahi ender görebileceğimiz sahnelerdi ama garip bir şekilde bu görüntüler bölümle alakasız, eğreti duran, "hocam konuyu boşver de buraya da iki sevişme sahnesi koyduk mu tamamdır" tarzında sahneler değildi. enteresan bir şekilde tahrik etme unsurundan ziyade konuyla, karakterlerle ve yaşadıkları sorunlarla çok bağlantılı, izledikçe akıllarından neler geçebileceğini anlayabileceğiniz ve biraz daha empati kurabileceğiniz görüntülerdi bunlar. palek ve carolyn, hugo ve jaime, may ve arthur ve elbetteki dizinin en ilginç çifti olan david ile katie derken bir bakmışım 6 bölümü devirmişim ve diziyi uzun zamandır hbo'nun yaptığı en iyi iş diye adlandırmaya başlamışım bile.

  bu arada dizideki tüm karakterler birbirleriyle çok ince ve derinden bağlanmayacak şekilde bağlantılı olması da çok hoş. lost gibi düşünün ama lost gibi sonuca direkt etki edecek kadar değil.

  ayrıca yabancı forumlarda okuduğum bir alıntıdan bahsedeyim. diyorlar ki tmylm, bir "entertainment" yani bir "eğlence" değil kesinlikle. bugünkü dizilerin eğlendirelim, kafa boşaltalım, rahatlatalım zihniyetinden çok uzakta. izledikçe kendinizi karakterlerin yerine koyup ben olsaydım ne yapardım diye düşünmeye başlamaya hazırsanız, veyahut ben böyle yaparsam benim ilişkim ne olur gibi sorular sorduracak, özel hayatınızı az da olsa gözden geçirtecek bir dizi izlemeye hazırsanız ve aşırı cinsellik size itici gelmeyecekse tell me you love me'ye bir gözatın. şaşırabilirsiniz.

  son söz: dizinin müzikleri aşmış. hele bölüm sonları için seçtikleri şarkılar daha da bir aşmış. çok yerinde, çok anlamlı ve hep tüyleri diken diken eden seçimler.
 • avrupa gençlik parlamentosu'nun (bkz: eyp) en eğlenceli oyunlarından biridir. önce karşıdakine "honey, tell me that you love me" denir. karşıdaki de "i love you but i can't smile"der. bunun üzerine esas kişimiz türlü maymunluklar yapar, gıdıklar, okşar ve de karşıdakini güldürmeye çalışır. ayrıca bu oyunu oynayan kitle 16-19 yaş arası gençler olduğu için de kaynaşma yolunda atılan güzel bi adımdır bu oyun.
 • iptal edilmiş dizidir. ilk sezonu bitince devam edeceği açıklanmıştı ve fakat temmuz ayının sonlarında, rivayete göre yaratıcısı ve hbo'nun ortak kararı ile iptal edildiği açıklanmıştır.

  http://www.zap2it.com/…lmeyouloveme,0,1206626.story
 • foxlife'ın yayınlayacağını duyurduğu dizi. rtük-uyumlu hale getirildiğinde her bölüm ortalama 5 dakika kalacaktır. cesareti takdir etmekle birlikte, hayaller olanaklarla sınırlıdır..
 • (bkz: seviyorum de)
 • dizinin daha uzun soluklu planlandığını ama bir şekilde 10. bölümle nihayete erdirilmesi gerektiğini, sonuyla hissettirmiştir. öyle ki o çıkmazların, düğümlerin detayları yedire yedire 8 bölüm boyunca verildikten sonra 2 bölümde çat çat neticeyi gördük. karakterler için biçilen "son" lar ne kadar tatmin edici olursa olsun dizi boyunca süregelen doygunluğu sonunda bulamadım. en az bir dört bölümü daha olurmuş bu dizinin ama bu işler böyle yapacak birşey yok. heroes 3 sezon çekilir tell me you love me 10 bölüm.