şükela:  tümü | bugün
  • 2018 yılı itibariyle zam gelerek 1.87 tl/aylık olmuştur.

tüm cep telefonu operatörleri tarafından otomatik haraca bağlanan ücret çeşididir.
    2017 fiyatı 1.64 tl.
  • kontörlerini gerekmedikçe kullanmayan, tasarruf yapmaya çalışan bir eleman; bu saçma sapan bedel yüzünden konterlerini yavaş yavaş fakat çatır çatır yitirmektedir ve tüketime zorla mecbur bırakılmaktadır. önceleri insana hiç koymayan bu telsiz kullanım ücreti. yakında 3,4 tl yi bulur. nasılsa 3 tanecik entry var. millet belli ki memnun. ki bu ücreti her ayın belli gününde de değil, 28 günde bir aldıkları da görülmektedir. artık operatörler bildiğiniz, babaya para vermek için çakıyla kullanıcılarının önünü kesmektedir. ''çorba parası'' vermeyeni dövüyorlar.
  • bugün itibariyle bir ay içerisinde tam dört defa şahsımdan alınmıştır. bu soygunculuk değil de nedir?

bundan önce faturalı tarife kullanırken fatura 27 vergi ile 29 lira ödüyordum faturalıdan çıktıktan sonra 3 ay içerisinde tam sekiz kere vergi alındı. nasıl bir iştir bu!
  • 1 ocak ve sonrasında taşıma yapınca 31 aralık tarihine kadar telsiz kullanım vergisinden muaf olunan ücrettir. ben de yeni öğrendim. her yıl başında mi taşıma yapmak gerekiyor demek ki.
  • devletin vatandaştan her ay zorla aldığı haraçtır.
  • dünyanın en gerekli şeyidir. süperdir. candır. bildiin havadan alınan paradır.